מתברר שנשים יפות בוגדות פחות. איך זה אצל הגברים?

בעידן שבו קרוב ל-50 אחוז מהזוגות הנשואים מתגרשים למדע יש כמה טיפים: מחקר חדש שופך אור על הרגלי הבגידה בקרב בני זוג

גידי לב בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
15/11/2018
גבר בוגד. ShutterStock
גבר בוגד(צילום: ShutterStock)

בגידה היא הגורם המשפיע ביותר על התפרקות מערכות יחסים. בעידן שבו קרוב ל-50 אחוז מהזוגות הנשואים מתגרשים, הצורך לזהות מראש מה הסיכוי שהפרטנר שלך עלול לבגוד הוא חשוב מתמיד. למדע יש כמה טיפים.

חוקרים מאוניברסיטת פלורידה הראו ל-233 זוגות נשואים טריים תמונות של גברים ונשים מושכים במיוחד, לצד תמונות של אנשים ממוצעים ובדקו שתי יכולות פסיכולוגיות: יכולת לנתק את תשומת הלב מפרטנרים פוטנציאליים והיכולת להפחית בערכם של פרטנרים פוטנציאליים. החוקרים עקבו אחר הזוגות במשך שלוש שנים וחצי, וגילו שמי שהסיטו מהר את תשומת הלב מתמונה של אדם מושך מהמין השני היו בעלי סיכוי נמוך יותר לבגוד בבני זוגם. הבדל של פחות משנייה אחת פירושו היה כמעט 50 אחוז פחות סיכוי למין מחוץ לנישואין.

כמובן - מי שהשתהו זמן ממושך על תמונות של אנשים מושכים היו בעלי סיכוי גבוה יותר מהממוצע לבגוד. כמו כן נמצא כי אנשים שנשארו נאמנים לבני זוגם גם נטו להעריך בצורה שלילית יותר אנשים אחרים. החוקר ג'ים מקנלטי אמר כי שני התהליכים הם ספונטניים, אולם במאמץ מודע ניתן לפתח את היכולות וכך לשמור על קשרים בצורה טובה יותר.

ממצא נוסף של המחקר היה שהאנשים עם הסיכוי הגבוה ביותר לבגוד בבני זוגם הם צעירים, וכן אנשים שלא מסופקים בנישואיהם. זה לא מפתיע, אבל הממצא הבא דווקא כן: אנשים שמרוצים מהסקס עם הפרטנר שלהם היו בעלי סיכוי גבוה יותר לבגוד בו, מאשר מי שאינם מרוצים - אולי מכיוון שמלכתחילה הם חשים יותר בנוח עם מיניותם.

אצל נשים, מידת האטרקטיביות היתה בעלת השפעה ישירה על נאמנות: נשים יפות בוגדות פחות. אצל גברים זה להפך. מאידך, מידת היופי של בן הזוג היתה בעלת השפעה ישירה על נאמנות של גברים: גברים בוגדים פחות בנשים יפות. אצל נשים, לעומת זאת, לא היתה לאטרקטיביות של בן הזוג השפעה על נאמנות.

ועוד ממצא מגדרי מעניין: גברים שקיימו מספר רב של מערכות מיניות לפני הנישואין היו בעלי סיכוי רב יותר לבגוד. לעומתם, נשים שקיימו מספר מועט של מערכות מיניות לפני הנישואין, דווקא הן היו בעלות סיכוי רב יותר לבגוד.

  • בגידה
  • נישואים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully