כבר בגיל 12 הדהימה את כולם: סיפורה של סנא - מלכת הקריאה בקפה

סנא קומא מיפו הפכה זה מכבר למוקד עליה לרגל, בזכות יכולותיה הבלתי שגרתיות לתקשר ולחזות את העתיד. היא מקפידה ללוות את לקוחותיה בשלבי החיים השונים, לייעץ ולפתור בעיות מכל תחומי החיים - מממון ועד רומנטיקה, מפרנסה ועד יחסים בינאישיים

בשיתוף סנא קומא, בשיתוף סנא קומא
15/01/2019
סנא קומא

הם מגיעים אליה מזה שלושה עשורים - אנשי עסקים מובילים, סלבס מפורסמים, פוליטיקאים ידועים ואינספור גברים ונשים מכל המעמדות, המבקשים לדעת מה צופן להם העתיד. סנא קומא מיפו הפכה זה מכבר למוקד עליה לרגל, בזכות יכולותיה הבלתי שגרתיות לתקשר ולחזות את העתיד, ובשל העובדה כי היא מקפידה ללוות את לקוחותיה בשלבי החיים השונים, לייעץ ולפתור בעיות מכל תחומי החיים - מממון ועד רומנטיקה, מבריאות ועד יחסים בינאישיים.

"מי שמלווה אותי לאורך כל הדרך, כבר מרגע לידתי, הוא הבאבא סאלי", היא מספרת לנו, בעת שהיא מקבלת את פנינו בחדר הקבלה שלה, שקירותיו גדושים בתצלומים של לקוחותיה הידועים: דמויות מוכרות מעולם העסקים, הספורט, הפוליטיקה, האופנה והבידור.

שושלת מרתקת

סנא מפתיעה ומספרת על תולדות משפחתה ואמונתה: "את האמונה בבאבא סאלי זכיתי לקבל מאמי, בתו של רב ממשפחת כוהנים מוכרת. היא נישאה לבדואי, ונאלצה לעזוב את משפחתה. באחד מן הימים, בעודה בהיריון איתי, היא עברה תאונת דרכים, והיה צורך ליילד אותי מוקדם. כבר באותם רגעים, היא חשה בנוכחותו של הבאבא סאלי, משגיח עליה ומלווה את דרכה". באותם רגעים, כך סיפרה לה אימה, הוא הבטיח לה שהלידה תעבור בשלום, ושבתה - סנא - תהפוך ברבות הימים לאישה בעלת עוצמה, שתפרוס את כנפיה מעל אלו הזקוקים לה.

כיצד זכית לקבל את היכולת לנבא את העתיד?

"שני צדי המשפחה שלי אחראיים לכך", היא אומרת בחיוך. "סבי הרב, שהיה ידוע בזכות הניסים שהוא עשה, וסבתי הבדואית - מגדת עתידות ופותחת בקפה. בימי ילדותי, בעת שהעברתי את ימיי לצדה, גיליתי בהדרגה כי גם אני זכיתי לקבל את הכוחות המיוחדים הללו".

וכך, בעודה בת 12, החלה לפתוח בקפה לאנשים, והשמועה החלה לנוע במהירות. "אנשים היו בהלם לאחר שפתחתי להם בקפה. הם נותרו פעורי פה. עם הזמן, הגיעו עוד ועוד אנשים, רבים מהם ממדינות אחרות. ובכל הזמן הזה, חזיתי בבאבא סאלי ובבית המקדש, תוך אמונה עזה שמישהו שומר עלי".

לאחר שנולד בנה הבכור, טארק, היא הבטיחה לבאבא סאלי שהוא יעבור ברית מילה על ידי מוהל ויתחנך על ברכי היהדות. היא העניקה לו את השם "טל", בעוד שבעלה המוסלמי קיבל את החלטתה זו בכבוד ובאהבה גדולה.

סנא ממשיכה הפתיע ומספרת כי "בזמנו, סבי עשה קריעה על אמי ואף ישב עליה שבעה לאחר שהתחתנה עם אבי הבדואי. במשך חמישה עשורים היה ביניהם קרע, אך יום אחד הגיע אלי אדם שביקש לאתר את אחותו. הוא קרא עליי בעיתון וחש שאוכל לסייע לו. מיד זיהיתי, על פי סיפורו, שאחותו היא בעצם אמי! וכך, לאחר 50 שנים, איחדתי בין אמי לאחיה - ומאז אנו בקשר. יש לי בני דודים חרדיים בירושלים ובבני ברק, רבנים ידועים, וכיום אנו נמצאים בקשר מעולה".

קפה שחור באתיופיה. ShutterStock
קפה שחור(צילום: ShutterStock)

יקירת התקשורת

כאמור, לפני כשלושה עשורים, פרצה סנא אל תודעת הציבור, וכתבות רבות נכתבו עליה בעיתונים ובמגזינים מובילים, כמו גם בתוכניות אירוח בטלוויזיה. "ממש כמו שהבאבא סאלי הבטיח לי, הוא מלווה אותי כל העת. אחרי הלידה של בני, המזל האיר לי פנים במידה רבה: לאחר שחזרתי הביתה גיליתי המוני אנשים שממתינים לי. מסתבר שלפני שנכנסתי לחדר הלידה, פרסמה את סיפורה עיתונאית שהתרשמה ממנה עמוקות. והשאר - היסטוריה.

את ביתה ביפו פוקדים אנשים מכל המגזרים, המעמדות והדתות, בהם אנשי שם ידועים שמבקשים לדעת מה צופן עתידם האישי והמקצועי. "רבים מגיעים אלי גם בשל היכולת שלי להסיר קללות וכישופים, לתת ברכות וקמעות ובמיוחד - לספק לכל אחד ואחת פתרונות למצבי חיים משתנים".
לאחר שהיא פותחת בקפה, מחליטה סנא, בהתאם למי שיושב מולה, באילו שיטה לקרוא את העתיד באופן מעמיק. כך למשל, באמצעות קלפי טארוט, כדור בדולח ועוד. עוד כדאי לדעת כי סנא היא היחידה בישראל שפותחת באמצעות אבני מזל מצריות.

"אני חשה כי שליחות גדולה מוטלת עלי, היא מספרת בהתרגשות. "הגעתי לעולם במטרה לסייע לבני אדם - והעולם עצמו מחזיר לי באהבה גדולה. כל פגישה עם לקוח או לקוחה, ממלאת אותי באנרגיות חיוביות, מכל מפגש כזה גם אני עצמי יוצאת מחוזקת", היא אומרת.

לדעת עוד:

סנא קומא, שדרות ירושלים 96 יפו. אין צורך לתאם פגישה אלא להגיע בשעות הקבלה (08:00-19:00), טלפון: 050-5333150, 03-6831402.

לעמוד של סנא

לאתר מגזינה

לאתר עיצוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully