פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כמו חדשה: הטיפול שמשפיע לא רק על המראה שלך

   קמטים? אובדן שיער? הזעת יתר? נגעי עור? צלקות אקנה? אחרי טיפול בקליניקה דרמטולוגיה אסתטית, המצב ישתפר פלאים. ולא, אל תדאגי: בריאות העור שלך נמצאת במקום הראשון

   בת שבע מרקוס (יח"צ)
   בת שבע מרקוס (צילום: יח"צ)

   "דרמטולוגיה אסתטית", הידועה גם בשם "רפואת עור קוסמטית", היא קבוצת טיפולים המשמשים לשיפור המראה האישי ולא לטיפול במחלה בסיסית (למרות שבמקרים רבים נפגשים שני התחומים). חלקם נועדו לטפל בתוצאות של מחלה (צלקות אקנה או נגעים אחרים) אולם רובם מסווגים תחת פרוצדורות של קילוף עור (פילינג) טיפול בקמטים (בוטוקס, מילוי), מיקרונידלינג, טיפולי לייזר שונים וטיפול בהתקרחות.

   טיפול דרמטולוגי אסתטי הוא לא רק עניין של שיפור מראה. מדובר בעניין בריאותי מהותי ולמעשה אין כל שוני בין בחירת מנתח לב מומחה ומוכשר בתחומו לניתוח החלפת מסתם לבין בחירת רופא העור לביצוע פרוצדורות רפואיות משמעותיות בפנייך.

   רופא העור המומחה מוכשר לתחום זה וחמוש בידע רחב וספציפי לטיפול בעור האדם (האיבר הגדול ביותר בגופינו). הדרמטולוגיה האסתטית היא רק חלק משלל עיסוקיו של רופא העור, שיודע להוסיף לתהליך הטיפול הקוסמטי ערכים רפואיים רבים. רק רופא עור מומחה יכול להגיד לך אם ההליך יספק את התוצאות הרצויות.

   לא מעט רופאי עור מסרבים לבצע טיפולים אסתטיים כיוון שהם יודעים שהצלחתם תלויה בספק או שהטיפול יפגע בבריאות המטופלת. רופאים אחרים, ביניהם ד"ר מרקוס, נוקטים בגישת "פחות הוא יותר" - כלומר, דוגלים בטיפול עדין ופרוגרסיבי - ויכולים לדעת כיצד העור "יתנהג" לאחר הטיפול ולמנוע מראש מצבים לא רצויים.

   השלב הראשון בכל טיפול כזה הוא ראיון מעמיק שבו המטופלת יכולה להתייעץ עם ד"ר מרקוס במגוון רחב של נושאים הקשורים למראה החיצוני שלה - ולתאם ציפיות. ייתכן מאוד שיהיה צורך בכמה טיפולים תקופתיים כיוון שהתוצאות - במיוחד בכל הנוגע להזרקת חומרי מיולי ובוטוקס - הן לרוב זמניות ותוקפן פג בשלב מסוים.

   מאירת פנים

   ד"ר בת-שבע מרקוס בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים, התמחתה ברפואת עור ומין במחלקת העור של בית החולים רמב"ם, עבדה כרופאה מומחית בקופת החולים הכללית (מרפאות בקהילה), וכן ובבית החולים קפלן (מרפאת מומחים המייעצת לאזור המרכז והדרום).

   כיום היא עובדת כמומחית למחלות עור ומין במסגרת קופת חולים מאוחדת ועוסקת בדרמטולוגיה אסתטית ובייעוץ ובטיפול בכל סוגיות העור - לרבות הזרקות בוטוקס, חומרי מילוי, פילינג וטיפולי הזעת יתר - במרפאתה הפרטית, השוכנת בכיכר המדינה (ויצמן 53) בתל-אביב.

   לאתר של בת שבע מרקוס

   לאתר מגזינה

   לאתר עיצוב