שואפים גבוה: מי אמר שמעלית לא יכולה להיות פרטית?

גרים בבית עם כמה קומות? למה שלא תתקינו לכם מעלית ביתית? בחברת "אלקטרה תעמל" מציגים פתרונות יצירתיים להפליא

  • מעליות
וואלה! NEWS בשיתוף אלקטרה תעמל, בשיתוף אלקטרה תעמל

תוחלת החיים המתארכת, הטכנולוגיות המתקדמות והמודעות הגדלה הביאו בשנים האחרונות, להתפתחות עצומה גם בכל הקשור לעזרים ביתיים לקשישים ולבעלי מוגבלויות, בייחוד אלו שגרים בבתים בעלי מספר קומות ו/או מפלסים. התחום המתפתח ביותר הוא תחום המעליות הביתיות.

מהי למעשה מעלית ביתית? ייעודה של המעלית הביתית ("מעלון") הוא לגשר בין מפלסים ו/או קומות בבתים פרטיים, וילות, קוטג'ים, פנטהאוזים ועוד.

המעלית הביתית פועלת במהותה באופן אוטומטי הדומה למעלית הציבורית האנכית המותקנת בבנייני קומות. היא יכולה לשאת משקל הרמה מקסימלי של עד 450 ק"ג (5-4 אנשים) ומתאימה בגודלה גם למשתמש בכיסא גלגלים ומלווהו.

המעלית הביתית מתוכננת ומעוצבת על-פי צרכי הלקוח, נתוני הבית והסגנון העיצובי, וניתן להתקינה מחוץ לבית או בתוכו. בניגוד למעלית ציבורית, היא אינה דורשת חדר מכונות ו/או פיר בעומק של 1.5 מטר מתחת למפלס (אלא בור בעומק של 15 ס"מ בלבד). ועלויות השירות הינם כ-50% ממחירי השירות של מעליות רגילות.

מעלית חיצונית - מעלון אנכי ללא פיר: מעלון פתוח המותקן מחוץ לבית ושבאמצעותו ניתן לגשר על פני מפלסים הבנויים בצורה אנכית וללא מדרגות.

מעלית ביתית "סגורה" - מעלון אנכי בתוך פיר: המעלית הביתית הסגורה מתאימה לכל סוגי המוגבלויות הפיזיות, לרבות אנשים בכיסא גלגלים הזקוקים למלווה.

למי מיועדת מעלית ביתית? לדברי משה רווח, מנהל השיווק והמכירות של חברת "אלקטרה תעמל" (מקבוצת אלקטרה), המתמחה כבר שנים רבות בייצור פתרונות נגישות לאנשים פרטיים, מוסדות ומבנים ציבוריים, "מעבר לכך שהמעליות הביתיות נותנות מענה לבעלי המוגבלויות ומנגישות עבורם את ההתניידות בין הקומות, בשנים האחרונות הן הפכו להיות גם נחלתם של בעלי בתים רבים, שאינם בעלי מוגבלויות, אך בוחרים להתקין בביתם מעלית מטעמים עיצוביים ומטעמי מחשבה על העתיד ואיכות חיים".

כמובן, לא רק המחשבה על העתיד ו/או הצורך בפתרון עבור בעלי מוגבלויות מהווים את הסיבה להתקנת מעלית ביתית, אלא גם החיפוש התמידי אחר הנוחות ושיפור איכות החיים.
משה רווח מציין כי בשנים האחרונות בוחרים יותר בעלי בתים, בעיקר בתי יוקרה שבהם יש מספר קומות או מפלסים, להתקין בביתם מעלית לצרכים תפעוליים רגילים ויומיומיים. "אם בעבר התאפיינו דירות היוקרה בקומה אחת המתפרשת על פני שטח גדול, הרי שכיום בהיעדר שטחים נרחבים לבנייה, הבנייה היא ברובה לגובה כשיש לא מעט דירות בעלות שניים, שלושה ואף ארבעה מפלסים פנימיים. התקנת מעלית ביתית בבתים מסוג זה, משפרת מאוד את הנוחות ואת איכות החיים".

וכמובן, אי אפשר להתעלם מהמראה היוקרתי של מעלית בחלל הבית ולכן ישנם לקוחות פרטיים רבים שרואים במעלית הביתית סמל סטטוס ופריט עיצובי לכל דבר.

כדאי לדעת כי הייצור המקומי והניסיון הרב של החברה מאפשרים לה להתאים את המעלית הביתית לדרישות ולרצונות הספציפיים של כל לקוח, הן מבחינת הגודל והן מבחינת הסגנון והדרישות העיצוביות, מבלי להתפשר על האיכות, הבטיחות ורמת גימור גבוהה במיוחד.
כל מעלית ביתית מתוכננת, מעוצבת ומיוצרת באופן אישי וניתן לקבלה במגוון רחב של צבעים וגימורים, כך שהיא תשתלב בהרמוניה עם העיצוב הכללי של הבית.

כדאי עוד לדעת כי את המעלית הביתית ניתן להתקין בכל בית קיים, אך מומלץ לקחת בחשבון אפשרות להתקנתה או לפחות השארת מקום לפיר עבורה, כבר בשלבי התכנון המוקדמים של בניית בית חדש או שיפוצו, מה שיחסוך בעתיד את הצורך בפתיחת תקרות ורצפות בבית הנוכחי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully