פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אני אנווט: התוכניות הגדולות של גילה גמליאל

   גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי, סימנה לעצמה יעד ברור: בקרוב מאוד היא מצפה להיות שרת החינוך. היא גם בטוחה שתצליח להישאר בתפקיד במשך שתי קדנציות שלמות. בנט, קח בחשבון

   גילה גמליאל (יח"צ , רמי זרנגר)
   השרה גילה גמליאל (צילום: רמי זרנגר)

   הראיון עם גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי, נדחה פעמיים בשל אילוצים בלוח הזמנים הפוליטי שלה ופעם שלישית כשהשרה נאלצה להגיע לבית החולים איכילוב עם בתה, שידה נשברה עקב תקרית נדנדה. צופי הטלוויזיה התוודעו לבנותיה עוד ב-2014, כשתהל (היום בת 9) ויעל (7) נחשפו בסדרת הדוקו "6 אימהות" "היה לי לי מסר", היא אומרת, "רציתי להראות שאפשר לשלב קריירה ואמהות".

   ואולם, בניגוד לחשיפה היזומה בדוקו, גמליאל נאטמת כשאני מבקשת את תגובתה לכך שהיא ובעלה, עו"ד חובב דמרי, שולחים את בנותיהם לבית ספר פרטי, יוקרתי במיוחד, שהקים בשרון המולטי מיליונר מיריל שוילי עבור ילדיו וילדים של יחידי סגולה אחרים - עובדה שפורסמה לאחרונה בתקשורת. "אף אחד לא כותב על שרים אחרים שילדיהם מתחנכים בבתי ספר פרטיים", היא אומרת, "למה עלי כותבים? בית הספר שבו לומדות הילדות שלי שייך לחיים הפרטיים שלי. כמה נמוך אפשר לרדת ולנבור?"

   טוב, את כבר 20 שנים בפוליטיקה. את אמורה לדעת שזה מגיע עם חדירה לחיים הפרטיים.

   "אם היו כותבים 'בית ספר יוקרתי בשרון' אז מילא, אבל כתבו בדיוק איפה בית הספר נמצא - וזה לא בסדר. ואם מחר אני שרת הביטחון? הרי עכשיו חשפו את בנותיי למחבל פוטנציאלי. בגלל הנבירה הזאת אני מבינה למה מצמידים היום מאבטחים לילדים מסוימים".

   את רואה את עצמך שרת הביטחון?

   "תשמעי, אני בת 44 ולמרות הוותק שלי בפוליטיקה בעצם עוד לא התחלתי את דרכי הפוליטית. אני אומרת לך בכל הביטחון: בממשלה הבאה אני אהיה שרת החינוך ואני מתכוננת לשרת כשרת החינוך 8 שנים רצופות - ורק אחר כך להמשיך הלאה. אני חייבת לקבל את התיק הזה, שבנט לא באמת רצה. מאז ההורות, הנושא של החינוך מאוד התחדד אצלי והיום יש לי תוכניות מגירה להציל את החינוך המדורדר בארץ. כמו שיש את המל"ל - המועצה לביטחון לאומי - אני אקים מועצה לביטחון החינוך של ישראל. האם אהיה שרת הביטחון אחרי שתי קדנציות בחינוך? אלוהים גדול".

   גילה גמליאל (יח"צ , רמי זרנגר)
   "בממשלה הבאה אני אהיה שרת החינוך ואני מתכוננת לשרת כשרת החינוך 8 שנים רצופות". גילה גמליאל (צילום: רמי זרנגר)

   ואם לא תקבלי את תיק החינוך?

   "אני לא רואה את את זה כאופציה. יש בי הבערה, את הרעב ואת התשוקה לעשות את מה שבעיני הוא משימה לאומית - והמשימה הזאת תדרוש ממני 8 שנים כדי לבצע את החזון שלי".

   מה גורם לך להאמין שאם בנימין נתניהו יבחר וירכיב את הממשלה הבאה, הוא ימנה אותך לשרת החינוך?

   "זה פשוט מאוד: בפריימריס הקרובים אני אבחר בחמישיה הראשונה".

   הופה. את לא מתעלמת קצת ממירי רגב, הגברת הראשונה של הליכוד והבסטי של הגברת הראשונה מבלפור, שגם היא נערכת להתברג בחמישיה הראשונה? מה גם שבבחירות לכנסת ה-20 שובצת במקום ה-14.

   "מצידי, שכל החמישייה הראשונה תהיה מורכבת מנשים".

   ואיך באמת היחסים שלך עם מירי רגב?

   "אין לי מערכת יחסים איתה. אין לנו כל קשר. בכל פעם שאני רואה אותה אני אומרת לה 'שלום', אבל אני אומרת שלום לכל אדם. זו מצווה יהודית: מקדימין בשלום".

   האם נכונה השמועה שמירי רגב לא עונה לשלום שלך ומתעלמת מקיומך?

   "תראי אני אומרת לה שלום והיא…."

   לא אומרת לך שלום.

   "את אמרת".

   לאתר מגזינה

   לאתר עיצוב