אמנות הטבע: Lavazza מציגה את לוח השנה הכי מיוחד ב-2019

לוח השנה, שצולם על ידי הצלמת הידועה אמי ויטאל בסימן Good to Earth, חושף פרויקטים שונים של עבודות אמנות ששולבו בטבע בארבע יבשות שונות. קבלו הצצה למיזם ייחודי המעורר עניין רב ברחבי העולם ומקדם אג'נדות סביבתיות וחברתיות כלל-עולמיות

  • טבע
  • לוח שנה
בשיתוף מגזין עיצוב, בשיתוף מגזין עיצוב
לוח השנה של חברת Lavazza. תמונת חודש אפריל שצולמה בקניה (צילום: AMI VITALE)

חברת Lavazza משיקה את לוח השנה שלה לשנת 2019, וכמדי שנה - מדובר בלוח שנה ייחודי המעורר עניין רב ברחבי העולם ומקדם אג'נדות חברתיות כלל עולמיות שונות. השנה עומד לוח השנה, שצולם על ידי הצלמת הידועה אמי ויטאל, בסימן Good to Earth, ויחשוף פרויקטים שונים של עבודות אמנות ששולבו בטבע בארבע יבשות שונות. עבודות אלו מביאות עמן חדשות טובות לכדור הארץ בצורה של פרויקטים סביבתיים כגון ייעור מחדש, הגנה על המגוון הביולוגי והמרת שטחים תעשייתיים לשטחים ירוקים.

תמונת חודש פברואר צולמה בקולומביה (צילום: AMI VITALE)

כך, פרויקט Good to Earth מציג שש עבודות של אמנות טבע, שנוצרו על ידי אמנים המשתמשים רק בטכניקות שיש להן השפעה אפסית על הנוף ועל המערכת האקולוגית, בהשראת שישה פרויקטים שטובים לכדור הארץ, שזוהו על ידי Lavazza בשותפות עם תכנית האו"ם לאיכות הסביבה בארבע יבשות. החל משמיכות הגאו-טקסטיל הלבנות בשוויץ הנלחמות בהמסת הקרחונים, דרך אלפי עצי המנגרובים הניטעים מדי שנה בקניה בכדי לספוג פחמן דו-חמצני ולהגן על קהילות מקומיות מפני שיטפונות וצונאמי ועד שיחי הקפה שהפכו את השדות לשופעים וחוות הבר קיימא הפורחות בקולומביה. ממלונות הדבורים בגנים החדשים של גנק שבבלגיה, ועד מרוקו, שבה מערכות חדשניות מופעלות על ידי אנרגיה נקייה ומשמשות להגנה על העיר מפני סופות חול.

תמונת חודש אוגוסט צולמה במרוקו (צילום: AMI VITALE)

"בפרויקט זה, הטבע הופך לאמנות כדי לעורר התנהגות שמכבדת את הסביבה. הוא עושה זאת באמצעות צורת אמנות עכשווית המתמזגת לחלוטין בטבע, תערובת מקורית של הסיפור, כפי שצולם בתמונות של אמי ויטאל ועבודותיהם של אמנים עירוניים מפורסמים בעולם, אשר פתחו במה שהיא למעשה תהליך של שיתוף פעולה ויצירה עם הסביבה", מסבירה פרנצ'סקה לאוואצה, אוצרת לוח השנה וחברת מועצת המנהלים של החברה.

"היום יש לנו צורך גדול באמנות חיובית שאינה מטרה בפני עצמה אלא משאירה סימן, מעוררת השראה ומעוררת מצפון. זו הסיבה שהאמנות החיובית של פרויקט זה פועלת נגד הנרטיב החד-כיווני של כדור הארץ כ'חולה', ובוחרת במקום זאת לספר סיפורים על התנהגות מוסרית ואיכות הסביבה. אנו מקווים שנוכל להשפיע על אנשים, ואנשים צעירים בפרט, ולתת להם את ההשראה ואת המחויבות להגן על הפלנטה שלנו".

תמונת חודש דצמבר צולמה בשוויץ (צילום: AMI VITALE)

"אחרי שסיפרתי סיפורים על האנושות הקולקטיבית שלנו בנושאי מלחמה, עוני ובריאות בלמעלה ממאה מדינות, הבנתי שתוצאותיהם של כל הסיפורים הללו בעצם תלוי בטבע", אומרת הצלמת הבינלאומית אמי ויטאל. "כאשר אנו מאבדים חלקים מהטבע - הדבר משפיע על כולנו. ככל שאני מתעדת את הטבע, אני מבינה שאני מצלמת למעשה את חייהם של אנשים. הדברים זהים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully