פוחדים משופינג אונליין? עכשיו הפחד יעבור לכם

אוהבים שופינג ברשת אבל חוששים להקליק על עגלת הקניות? יוזמה חדשה מציעה בשורה מקורית, בדמות "בית ספר" לרכישות ברשת, הכולל סדנאות, אירועי בוטיק ואפילו "מסיבות שופינג"

  • שופינג אונליין
בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
בזמן שמאות אלפי ישראלים קונים בקביעות ברשת, רבים אחרים לא עושים זאת בגלל חששות שונים (צילום: ShutterStock)

העידן הדיגיטלי מביא עמו הפתעות רבות הצצות בזו אחר זו, חידושים מרתקים וריגושים חדשים, אבל לעתים גם חששות מקצב הדברים הכל כך מהיר שאופף אותנו.

יוזמה חדשה מציעה בשורה לצרכנים שחוששים להקליק על עגלת הקניות. מסתבר כי בזמן שמאות אלפי ישראלים קונים בקביעות ברשת, רבים אחרים לא עושים זאת - למרות תחושת ההחמצה, משום שמשהו מונע מהם להיפתח לאתרי המכירות. נוסף על כך, אתרי קניות ישראליים אינם ידועים מספיק לציבור הצרכני, ואתרים מחו"ל ממלאים את הצורך.

באופן זה, יוזמה משותפת של אלעד זוהר, יחד עם מנהלי משרד הפרסום EZBizi הילה גרינפלד וניר איאש, מציעה את הפתרון לשתי הבעיות.

"הרעיון למעשה לא נבע ממומחיות, אלא מחוסר ידע מוחלט", מודה בחיוך זוהר. "אני לא יודע לקנות ברשת. אני מגיע למצב של בחירת מוצרים, ורגע לפני הקנייה - אני בורח מהאתר כתוצאה מכל מיני חששות. גם כיום אני מעוניין לשמר את המצב הזה משום שזה הכוח המניע שלנו. מתוך סימני השאלה האותנטיים שלי - אנחנו נלמד אחרים".

עבור מי שלא מכיר, אלעד זוהר החל לעבוד לפני כ-15 שנה כחזאי במערכות חדשות, ולפני כשנה וחצי הגיע לרשת, שם הוא מגיש ומנחה. לאחרונה כאמור יזם את Talkshop - הפלטפורמה להרצאות, סדנאות ואירועי בוטיק בהם יילמדו לערוך שופינג אונליין כמו מומחים.

"אנחנו מאמינים בשוק המקומי, ובתחרות שהוא יודע להציב לאתרים בעולם" (צילום: יח"צ)

חוויית שופינג מתקדמת

"הבנו שיש מצוקה אמיתית בקרב קהל גדול של רוכשים שעדיין לא מצליחים לרכוש ברשת". מוסיפה הילה גרינפלד, השותפה במיזם. הילה היא מנכ"לית ובעלים של משרד הפרסום EZBizi העוסק בקידום עסקים במדיה דיגיטלית - מיתוג שיווק ופרסום. היא גם מומחית בעלת שם לאתרי סחר מקוון ורכישות ברשת.

"כולם מודעים למגמה העולמית שמוציאה אנשים מהקניון ומכניסה אותם לאתרי הסחר, אבל לא כל הצרכנים עדיין מסוגלים ללחוץ על כפתור 'קנה עכשיו' כי יש להם מחסומי שפה, בלבול בכל הקשור לשער החליפין, בעיית מידות וחשש כללי מרכישה בשלט רחוק".

למעשה, טוקשופ היא לא רק "בית ספר" לרכישות ברשת. "אנחנו מאמינים בשוק המקומי, ובתחרות שהוא יודע להציב לאתרים בעולם", מוסיף זוהר. "יש חידושים ובשורות משמעותיות לצרכנים כמו תשלום אחרי מדידה, אפשרויות להתחרטות והחזרה, הנחות ועוד".

לדברי השניים, החזון המקורי היה להפוך את החוויה של סיבוב בקניון עם החברות לחוויית שופינג מתקדמת בין אתרים. "דמיינתי את עצמי עם החבר'ה לפני עשר שנים, הולך בין החנויות. היום יותר ויותר צרכניים עושים את הסיבוב הזה בין אתרים, ואין סיבה שמחסום טכנולוגי ימנע זאת מאחרים. אחד המישורים שלנו הוא מסיבות השופינג, מה שאנחנו מכנים אירועי בוטיק. אבל במקום בקניון זה יקרה בבית, במסעדה או בחלל פרטי אחר, עם מחשבים והדרכה צמודה, ואפילו אוכל ושתייה. זה שופינג הכי בסטייל שיש כיום".

עוד כדאי לדעת כי במקביל להדרכות ולאירועים השונים, טוקשופ מציעה הרצאות לארגונים גדולים כהעשרה לעובדים. אך עם זאת, נראה שהקהל הגדול באמת יגיע - כמו תמיד - מהרשת. "פתחנו קהילה חברתית בקבוצת פייסבוק ייעודית. שם אנחנו מפרסמים הנחות בלעדיות לנו, מטעם אתרים ומותגים שרוצים להיחשף ולהגדיל את התנועה שלהם. על הדרך אנחנו מייעצים לרוכשים ומשתדלים לתת להם לייעץ לקונים אחרים, כי זה מה שמרכיב קהילה אמיתית", מסכמת גרינפלד.

ניתן להירשם לסדנאות ולאירועי בוטיק בקבוצת הפייסבוק הייעודית או ב-talkshop.il באינסטגרם.

לאתר talkshop.il

לאתר מגזינה

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully