פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טיפוס של בוקר

   כן, קורה לפעמים שנועה רוזין נקלעת לאייטמים שלא הכי מעניינים אותה בתוכנית הבוקר של "רשת", אבל יוצא לה גם לדבר שם על חיי מין של צבים. מבחינתה, העיקר שהיא לא נאלצת יותר לרדוף אחרי סלבז באמצע הלילה, בלי בושה. פגישה עם מגישה, פודית ואושיית אינסטוש איכותית

   נועה רוזין (יח"צ , רמי זרנגר)
   נועה רוזין (צילום: רמי זרנגר)

   נועה רוזין (32) יודעת טוב מאוד כיצד נתפשות תוכניות הבוקר אצל רבים - אולי גם אצלכן - והסטריאוטיפים לא מעניינים אותה. "בחיים לא חלמתי להגיש תוכנית בוקר, אבל אני די חושבת ששינינו את מה שאפילו אני חשבתי ביחס לז'אנר", היא אומרת, "חשבתי שזה כזה 'איך מורידים כתם של קטשופ מהסדין? איך מקפלים מגבת? איך מתקנים את התנור? והיי - בואו נכין שייק ירוק'. זה משהו שלא הייתי צופה בו אבר".

   ומה בעצם ההבדל בין כל זה ל"פותחים יום" - התוכנית שאת מגישה יחד עם אלעד זוהר ב"רשת"?

   "יש המון הבדלים. קודם כל, מהרגע שאלעד ואני התחלנו היינו מאוד מחוברים לתוכן. אני עיתונאית אוכל, הוא חזאי ואיש סביבה ואנחנו עוסקים בנושאים שחשובים לנו מאוד: סיפורים אישיים וחברתיים, סיפורים על אנשים שעשו שינוי גדול בחייהם. כל מיני דברים כאלה, עמוקים יותר. לאו דווקא גבר שהשיל 100 קילו ממשקלו. היום, למשל, היה לנו אייטם אחד על אבא ובת שמתקלטים ביחד ואייטם אחר על אישה מבוגרת שבעלה אמר לה, כשהיה על ערש דווי, שהוא מצטער שהוא מנע ממנה להגשים את חלומה להיות שחקנית - והיום היא משחקת. בקיצור, זה ממש לא 'איך להוריד כתם?'. לזה המקום שלנו להעלות דברים למודעות שאני, לצורך העניין, לא הייתי נחשפת אליהם ביומיום. יחד עם זאת, אנחנו מודעים לקהל שלנו - שמורכב מנשים בחופשת לידה, מאנשים בגיל השלישי ומיושבי קופת חולים - ולכן יש לנו בתוכנית רופא בית, מומחה להתפתחות לתינוקות, פינת מוזיקה מהממת עם ירון אשבל מ'מנהרת הזמן', פינת קוסמטיקה ודברים אחרים שמתווספים לתמהיל".

   נועה רוזין (יח"צ)
   נועה רוזיין ואלעד זוהר על הסט (צילום: יח"צ)

   "הכין אותי לאימהות"

   היום של רוזין מתחיל מוקדם מאוד, בשעה 5:30. עוד לפני שהיא מגיעה לאולפן, בסביבות השעה 7:30, היא מספיקה לאכול ולשחק עם אורי, בנה בן השלוש, לעבור על כותרות היום ואפילו להוציא את הכלבה לסיבוב.

   את טיפוס של בוקר?

   "דריסת הרגל הכמעט ראשונה שלי בתחום הייתה כשהפקתי את תוכנית הבוקר של 'סלוצקי ודומינגז' - ושם כבר מדברים על השעה חמש בבוקר. גרתי אז ברחוב בן יהודה בתל אביב, עם חדר שינה חזיתי היישר אל קולות משאיות הזבל. אני בהחלט חושבת שהם הכשירו אותי לאימהות".

   מצאת את עצמך מתעניינת בנושאים שפחות התעניינת בהם בעבר בעקבות הגשת התוכנית?

   "בטח. למשל, תחום התזונה. מגיעים אלינו המון מומחים מהתחום והם גורמים לכך שהיום אני לא מכניסה אליי הביתה המון דברים חדשים: מזון שמכיל חומר משמר, דברים לא טבעיים. אני גם מגיעה מתחום האוכל, כך שההקפדה הזאת התחזקה אצלי עוד יותר. הדיאטנית שלנו, שאני הכי סומכת עליה, אומרת שמבחינה קלורית ובריאותית עדיף לבחור בגלידת שמנת על פני סורבה. מי חשב על זה?

   "נחשפתי להמון מידע גם בתחום בנושאים אחרים, כמו למשל הפסיכולוגיה של ההורות. באמת שיש דברים ששווה לעצור ולהקשיב. היום למשל דיברנו על המתח בין הורים מתירנים להורים מרסנים מאוד, על באופן שבו שני הקצוות יוצרים ילדים עם דפוסי התנהגות בעייתיים, ועל כמה קשה לנו, כהורים, למצוא את האיזון".

   איך את עם שידור חי? הצלחת להתרגל?

   "תשמעי, פשוט קופצים למים ועושים את זה. בתחילת הדרך, כשהופעתי על המסך לא הייתי מי שאני היום ברמת הדמות. לאט לאט מתרגלים לזה. בהתחלה נורא ניסיתי להיות מנחת טלוויזיה, אבל אז חבר טוב שלי, המלהק צחי אליהו, אמר לי 'תקשיבי נועה, תהיי את. אני מכיר אותך פנים אל פנים ואת אחרת כשאת מול המצלמות. ברגע שהוא אמר לי את זה, משהו בי השתחרר לגמרי".

   את האותנטיות הזאת, כמו גם את האג'נדה האישית שלה, היא מביאה למסך של "פותחים יום". "פעם אחת כעסתי על תחקיר שקיבלנו ואמרתי לעורך שלנו 'למה אנחנו פונים רק לאימהות ולא לאבות? בוא נתקן את הלקסיקון'. הוא אמר 'נהדר, תגידי ותראי את זה בשידור'". הסיכום היה שאם יש מרואיין שפונה לאמהות וילדים, אלעד ישר יגיד 'תיזהר ממנה, תגיד גם אבות או הורים', כי זה באמת נושא שמפריע לי מאוד. אני מאוד אני. כשאני צוחקת או כשקשה לי, רואים את זה בשידור.

   "במעבר לפרסומות הרבה מרואיינים אומרים לנו 'איזה כיף היה אתכם'. חשוב לנו איך הם מרגישים. הרבה פעמים הם מגיעים לאולפן ונראים בהלם, אז אנחנו שואלים 'את לחוצה? תקשיבי, תסתכלי עליי ועל אלעד בעיניים, כאילו המצלמות לא קיימות. קראנו את התחקיר המדהים וגם אם לרגע תתבלבלי - ואת לא תתבלבלי - נדע להרים אותך. אנחנו איתך לאורך כל הדרך. את כל העולם שלנו עכשיו'. אני בהחלט יודעת שזה מלחיץ להתראיין. בטח עבור אנשים שמגיעים לראיון טלוויזיוני בפעם הראשונה".

   אני מאמינה שפה ושם קורה שאת מתמודדת גם עם אייטמים שנורא לא מעניינים אותך

   "כן, יש לא מעט כאלה ומפאת כבודם לא אציין מהם. במקרים כאלה אני מנסה פשוט לשאול את מה שמעניין אותי ולאו דווקא להיצמד לתחקיר. בסופו של דבר אם הראיון לא יעניין אותי, יראו את זה, ישימו לב".

   לאתר מגזינה

   נועה רוזין (יח"צ , צילום תמר גוז'נסקי)
   נועה רוזין (צילום: תמר גוז'נסקי)
   נועה רוזין (יח"צ , צילום תמר גוז'נסקי)
   נועה רוזין (צילום: תמר גוז'נסקי)