להתראות שואו, שלום ביזנס: המסלול החדש של רוני סופרסטאר

סתיו 2004: לירון דואני, נערה אלמונית מראשון לציון הופכת, כמעט בן לילה, לכוכבת פופ ענקית בשם "רוני סופרסטאר". אביב 2019: רוני בת 33, כבר לא סופרסטאר, אבל כן יזמית ספורט מצליחה ואימא מאושרת. מה יותר כיף? בואו נגיד שאין בה יותר מדי געגועים

מאיה גז בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
30/04/2019
רוני דואני. רמי זרנגר,
"נורא קשה לשחרר מוצר מצליח שנמצא בתהליך ירידה. אני מודה שאם לא הייתה את הירידה לא הייתי עושה את השינוי"(צילום: רמי זרנגר)

רוני דואני היא מכונת להיטים. גם בתחום המוזיקה וגם בתחום היזמות. עד היום היא הקימה שתי אימפריות כלכליות ומצליחות - והיא בסך הכול בת 33. הסוד? היא ממוקדת מטרה, ברורה, ישרה ומנומסת. לאחרונה היא העבירה הרצאה על יזמות במרכז הבינתחומי בהרצליה והסבירה לסטודנטים שמעוניינים להפוך לכרישי עסקים איך עושים את זה נקי, נכון והכי אלגנטי שיש.

"חשוב מאוד לא להתאהב ברעיון", היא אומרת, "הרעיון 'רוני סופרסטאר', למשל, שהיה לי מגיל 17 עד כמעט 30, התחיל לרדת בשלב מסוים והבנתי שצריך להתחיל לחשב מסלול מחדש. נורא קשה לשחרר מוצר מצליח שנמצא בתהליך ירידה. אני מודה שאם לא הייתה את הירידה לא הייתי עושה את השינוי".

ומה היה השינוי?

"לקח לי שנתיים לעכל את זה ולהבין לאן פני מועדות, ואז הקמתי עם שותפים את חדר הכושר 'בוסט'. בהרצה של בוסט עוד עשיתי, בחנוכה, את המופע של 'פיטר פ' והעברתי בעצמי את כל האימונים בחדר הכושר עם שגיב (אוחנה, השותף שלה מ"ג), אבל מהר מאוד הבנתי שהגוף שלי לא יעמוד בזה כי אלה שתי עבודות מאוד פיזיות - וידעתי שאני צריכה לבחור. באותו רגע שחררתי והתמסרתי לבוסט".

"בוסט" - חדר כושר ניו-בורן ברחוב הארבעה בתל אביב - חוגג שנה בימים אלה עם לא פחות מ-500 מנויים. "רק עכשיו אני קוצרת את הפירות", אומרת דואני. "אלה היו שלוש שנים של שיפטינג, שכללו הקמה של חברת יבוא, היכרות עם השותף והקמה של חדר הכושר. לפני שנתיים וחצי גם הפכתי להיות אימא של נורי".

קשוח. איזו אימא את?

"האמת היא שחן, בעלי, יותר כיפי עם נורי. אני נורא רוצה להיות כיפית, אבל לא תמיד זה מצליח לי. אני אימא תפעולית. אני משתדלת לעשות לו פעילויות, להיות חינוכית ולדבר בשפה תקנית. זה תמיד עובד? לא. כשאני מקבלת אותו אחרי שהוא לא ישן בגן אני מקבלת מראה של עצמי".

עוד באותו נושא

היופי, בן הזוג ומה עדיף שלא תדעו: ירדן הראל עונה על הכול

בשיתוף מגזינה
"אני אימא תפעולית. אני משתדלת לעשות לו פעילויות, להיות חינוכית ולדבר בשפה תקנית". רוני דואני עם בעלה חן והבן נורי(צילום: באדיבות המצולמים)

אנחנו מכירות אותה כ"רוני סופרסטאר" - ילדה-כוכבת ששרה, שיחקה, רקדה והופיעה בפני מבוגרים, שטענו, מצדם, שהיא פרובוקטיבית מדי לגילה.

"אני זוכרת שעשינו קמפיין לבגדי ים", היא אומרת, "וואו. בגד ים. כאילו שמדינת ישראל לא הולכת לים ורואה מגיל ארבע נשים על החוף. הקמפיין הזה צולם באולפן עם גלידה ואנשים הגיבו לזה קשה. אפשר לחשוב. מי ישמע".

נכנסו לך לנשמה באותם ימים.

"כן, הייתי ילדה עסוקה וחדורת מטרה, מאייטם לאייטם ומפרויקט לפרויקט, אבל לא קראתי טוקבקים. זה לא העסיק אותי ולא עניין אותי. האמנתי במה שאני עושה. אני לא יודעת להגיד לך איך זה נכנס לאישיות שלי, אבל אם אני עושה משהו שאני עומדת מאחוריו אני הולכת על זה וקשה להזיז אותי".

התחושה הייתה שאת נערה שהפכו אותה למוצר.

"זה יהיה מיתמם מבחינתי לומר שזה נכון. מאפס למאה הפכתי להיות רוני סופרסטאר. הייתי באולפן ושרתי במשך שנתיים. פשוט עצמתי את העיניים וחלמתי, אבל כבר בתור נערה הבנתי שמה שאעשה יעורר דיון שבטח לא ידברו על זה רק טובות".

"מאפס למאה הפכתי להיות רוני סופרסטאר"(צילום: רמי זרנגר)

את האלבום הראשון, "עולם שלם בחוץ", היא הוציאה בשנת 2004 ואז גם זכתה בפסטיגל במקום הרביעי, עשתה דואט עם הצל וחידשה את השיר "סוד" של אדם. שנה אחרי צאת האלבום הראשון היא כבר הוציאה אלבום שני שנמכר בשני חלקים ובהמשך הוציאה גם דיוידי בשם "על קצות האצבעות", בו היא מסבירה איך לבצע את הריקודים שלה מהקליפים. אחר כך היא טפטפה עוד כמה סינגלים וגם הוציאה אלבום, אבל משהו שם לא עבד. "הייתי כבר 13 שנה בתעשייה, מצב המוזיקה היה כמו שהיה, דברים חדשים נכנסו, וגם בי התעוררו מחשבות", היא אומרת, "אלה היו מחשבות בעתה של 'מה אני עושה עכשיו?".

ומה רצית?

"ראיתי בתכנית 'הכרישים' גלשן ששוקל 13 ק"ג מונח על שלושה כדורים באופן שמדמה גלישה - מה שנקרא SURF SET - ומאוד התלהבתי. בזמן שנסעתי עם אחותי יעל להתחרות בתכנית "המירוץ למיליון", בעלי חן כתב ליזמים של הסרף סט, בדק את הנושא ומפה לשם החלטנו לייבא את זה לארץ. פתאום כל מיני נקודות התחברו. סיבוב ההופעות של הקיץ הלך לאבדון כי בדיוק התחיל מבצע 'צוק איתן', אז במקום זה הלכתי ללמוד אימון ונסעתי לחו"ל כדי לראות את המוצר ולהבין אותו. אפשר להגיד שהתגלגלתי לתוך זה".

רוני דואני וחן מונצ'ס (בן 36, רואה חשבון בהכשרתו) ביחד כבר 12 שנים, נשואים שמונה שנים, הורים לנורי בן השנתיים וחצי ועובדים יחד כיזמי כושר מזה חמש שנים.

את שותפה מלאה של בעלך ומערבבת ביזנס עם פלז'ר. ממליצה?

"לפעמים זה לא פשוט, אבל יש לנו את אותה צורת חשיבה ואנחנו משלימים זה את זה. אני האוטוריטה המקצועית, בעלת הידע המקצועי, כי למדתי את התחום ואני מכשירה מדריכים. הוא בעולם הביזנס: אחוזים, תמחורים, יבוא. הוא לגמרי החצי השני שלי, הוא גם זה שעבר איתי את התהליך של היציאה מעולם המוזיקה והמעבר לעסקים"

המעבר הזה הרגיש לך טבעי?

"היו רגעים שישבתי על הספה ואמרתי 'אולי יש עוד דברים שאני טובה בהם', כי מעולם לא בדקתי את זה עם עצמי. מאז גיל 15 אני מתעסקת במוזיקה ובמשחק. אני לא כותבת. זה לא שאני יושבת ומתוך הדיכאון יוצא לי שיר קורע לב והנה האלבום הבא. אני מבצעת. אני זמרת שעובדת עם יוצרים ומקבלת טקסטים. לכן, בהרבה מקרים המתנתי לאחרים כדי שדברים יקרו לי ובשלב מסוים הבנתי שאני צריכה להתקדם הלאה, לשלב שבו לי יש לי יותר שליטה על הדברים".

"לקח לי שנתיים לעכל את זה ולהבין לאן פני מועדות, ואז הקמתי עם שותפים את חדר הכושר 'בוסט'". רוני דואני עם שגיב אוחנה(צילום: אור דנון)

שנה אחרי הפריצה הגדולה היא התגייסה לחיל חימוש וכשהשתחררה השיקה יחד עם פנינה רוזנבלום את סדרת מוצרי הקוסמטיקה U GIRL שיועדה לנערות. השותפות ההיא - הניסיון העסקי הראשון של דואני בחיים - לא צלחה.

האמנת במוצר?

"מאוד האמנתי בזה. אני יזמית מגיל צעיר. מה זה יזם? אתה ממציא משהו שאין וצריך שיהיה לו ביקוש וצורך. גם רוני סופרסטאר היא כזאת. היה צורך ביו-גירל. שמנו לב שנערות בנות 12 לוקחות מסקרה, שפתון וסומק של אימא שלהן, עם חומרים שלא צריכים להיות על עור של ילדות, ורצינו לשנות את זה. רצינו לייצר משהו שמותאם להן וגם בר השגה מבחינה כלכלית. הייתה חשיבה על הצבעים, על המותג ועל הריחות, אבל פנינה (רוזנבלום) ואני לא היינו בראש אחד בכל מה שנוגע לאיך שהדברים צריכים להיראות. כששותפים לא מסכימים לגבי האסטרטגיה ואין את אותו קו מחשבה קשה לעבוד. שותפים צריכים להשלים אחד את השני. צורת המחשבה שלנו הייתה שונה והיה קשה להתקדם. נו, בסדר, מאז כבר קיימתי כמה שותפויות בחיים שלי - והן עבדו. תשאלי את חן, למשל, נו".

לאתר מגזינה

  • רוני דואני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully