הכי מפנקת: המקלחת שתרצו בבית שלכם

שינוי מגמות הבנייה בשנים האחרונות יצר צורך לשלב טכנולוגיות חימום מים לרחצה שאינן דורשות שימוש בתשתית גז, דודים או מערכות סולאריות. הכירו מתקן ייחודי הטומן בחובו חלופה חכמה ויעילה

  • חימום מים
בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
בלי גז ולא תלוי בשמש (צילום: יח"צ)
מעניינת במיוחד העובדה כי הטרמוספיד פועל באופן אוטומטי רק כאשר יש צורך במים חמים ואין צורך להפעיל אותו באמצעות טרמוסטטים ואפליקציות מורכבות

מערכות סולאריות יעילות הן חלופה אשר מקובלת כיום כמקור אנרגיה יעיל וירוק ונדרשות לעמוד ברגולציה ובתקינה המחמירה ביותר באירופה. במקביל, גם חלה התפתחות גדולה מאוד בתחום משאבות החום - טמפרטורות העבודה גבוהות יותר ויעילות כאשר הדגש הוא צריכת אנרגיה נמוכה של כלל מרכבי המערכת לרבות גם משאבות הסחרור אשר עובדות במהירות משתנה.

"במהלך העשור האחרון חלו באירופה שינויים רבים בתפיסת ניהול האנרגיה", מסבירים בחברת "מ.ש. פתרונות אנרגיה", המציעה פתרונות אנרגיה חסכוניים ואמינים, לאורך שנים. "שינויים אלו באים לידי ביטוי בעיקר בצורה שבה הצרכן הפרטי, העסקי והמוסדי מנהל את צריכת האנרגיה על פני שעות היממה תוך התחשבות כמובן בטמפרטורת הסביבה ועונות השנה. וכך, כדי לנהל את צריכת האנרגיה בהתאם לרגולציה ולדרישות, נכתבו תקנים חדשים בתחומים רבים כאשר הבסיס מתחיל בדרישת האנרגיה לכל מטר רבוע בנוי, ביעילות מקור האנרגיה וברמת פליטות המזהמים של מקור האנרגיה".

במילים פשוטות: שינוי מגמות הבנייה בשנים האחרונות יצר צורך לשלב טכנולוגיות חימום מים לרחצה שאינן דורשות שימוש בתשתית גז, דודים או מערכות סולאריות. ובכלל, רבים המקרים שבהם מערכות סולאריות אינן יעילות מספיק והמשתמשים נמנעים מהתקנת מערכת גז בשל שיקולי בטיחות ועלויות תפעול גבוהות.

מחמם על בסיס שימוש במים (צילום: יח"צ)
חימום מים מידי דורש בקרה מדויקת ויעילות העברת אנרגיה גבוהה כך שתהליך החימום יהיה רציף, ללא שינויים דחופים בטמפרטורה אשר יקלקלו לנו את חוויות המקלחת

פתרונות לחימום מים מידי באמצעות חשמל בלבד קיימים מזה זמן רב, כאשר העיקרון הוא חימום המים רק במהלך השימוש. "חימום מים מידי דורש בקרה מדויקת ויעילות העברת אנרגיה גבוהה כך שתהליך החימום יהיה רציף, ללא שינויים דחופים בטמפרטורה אשר יקלקלו לנו את חוויות המקלחת".

בנוסף, חשובה מאוד גם האמינות והיכולת של הפתרון בו נבחר להתמודד עם המים הקשים עתירי המינרלים אותם אנו מכירים כאבנית. הצטברות האבנית דורשת החלפת גופי חימום אחרי תקופה קצרה ופוגעת ביעילות העברת האנרגיה.

הפתרון הייחודי שמציעה החברה מגיע בדמות "טרמוספיד", מתוצרת STIEBEL ELTRON גרמניה. הוא משווק ומותקן בארץ על ידי מ.ש פתרונות אנרגיה כבר משנת 2010 והוא טומן בחובו את כל התכונות הדרושות בכדי להיות החלופה לכל הפתרונות שהכרנו עד היום בתחום חימום המים.
הטרמוספיד קומפקטי מאוד במידותיו, אינו דורש אוורור ועלויות התפעול שלו זולות בהשוואה לחלופות הקיימות. הוא אינו "רגיש" לאבנית ופועל באמצעות אלמנט חימום ייעודי בנצילות של 99% -והאבנית אינה משפיעה עליו.

בשונה משאר החלופות, אין צורך בברזים טרמוסטטים לצורך שמירה על הטמפרטורה, מאחר שתהליך החימום יעיל ומדויק באמצעות בקרה ממחושבת אמינה במיוחד. "העובדה שבטרמוספיד אין אגירה של מים, מונעת הצטברות משקעים וחיידקים במערכת המים החמים. בדירות שבהן קיימת מערכת סולארית, ניתן להתקין את הטרמוספיד בטור לדוד כך שיהיה ניתן להשתמש באנרגיית השמש." מעניינת במיוחד העובדה כי הטרמוספיד פועל באופן אוטומטי רק כאשר יש צורך במים חמים ואין צורך להפעיל אותו באמצעות טרמוסטטים ואפליקציות מורכבות.

באתר החברה ניתן למצוא פרטים נוספים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully