כבר מזמן לא רק חתיכת דשא: כך נראית גינת החלומות

אלמנטי מים, בטון מוחלק, משרביות וצמחי איגלו - ערן לוינסון מאמנות הגינה הקסומה מסביר על הטרנדים הכי חמים בעיצוב הנוף שבין הדלת ליציאה מהחצר

בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
05/01/2020
צילום ועריכה: מערכת וואלה! NEWS

בית עם גינה יפה ומושקעת הוא החלום הישראלי של כולנו, אבל איך הופכים אותו למציאות, מהם הטרנדים בעולם עיצוב הגינות ואילו אלמנטים אפשר לשלב בהם?

על זה מדבר ערן לוינסון, הבעלים של אמנות הגינה הקסומה. "אני מעצב נוף במקצועי, בעלים של חברה שנקראת אמנות הגינה הקסומה. אנחנו מתמחים בליווי פרויקטים של פיתוח נוף מדלת הבית החוצה, בשביל לתת ללקוח פתרון כולל לכל הדברים שהוא רוצה. זאת אומרת, אני מלווה אותם משלב הרעיון והחלום עד שאחרון הדברים ממוקם - כולל בריכות, דקים, פרגולות, גינה, הכל
המטרה היא לתת ללקוח ליווי מא' ועד ת'.

לאתר מגזינה

לאתר אומנות הגינה הקסומה

עוד בוואלה!

הטיפול שייתן לכם עור חלק תוך חצי שעה

בשיתוף מגזינה
בריכת נוי משולבת(צילום: יח"צ)

אוקי אז אם פעם היינו שמים ככה קצת דשא סינטטי, היום עולם הגינות הרבה יותר רחב, שונה לגמרי

כיום אנחנו מנסים להכניס קווים חדשים, טרנדים חדשים ולשלב אותם בגינות. כיום אף אחד לא רוצה רק דשא ומספר עצים, מחפשים דברים נוספים להקפיץ את הגינה שלהם - פינת ישיבה, אלמנט מים כלשהו, הרבה דברים שמוסיפים לגינה שלנו פינות חמד שפעם לא היו.

אלמנט מים(צילום: יח"צ)

אמרת אלמנט מים, אתם מתעסקים בפנג שווי?

האמת שזה טרנד שנכנס לפני כמה שנים שאני ממש מרגיש אותו. אנשים שהתחברו יותר לגישה המזרחית אסייתית של אנרגיה שמגיעה דרך אלמנטים של מים, צלילי הפכפוך שאתה נמצא בגינה.
דמייני לעצמך מצב שמשכיבים את הילדים לישון ובערב יושבים בני הזוג ונהנים מצלילי הפכפוך ורואים מפל על קיר או איזה שהוא אלמנט מים של מזרקה שהוא לא חייב להיות יקר דרך אגב. אנחנו לא מדברים על דברים שהם פנסי ויקרים, לכל גינה אפילו קטנה ביותר ניתן להכניס את הדברים האלה ולשלב אותם.

אלמנט מים(צילום: יח"צ)

אז מה הטרנדים הבולטים היום?

כמה דברים. אם נגיד פעם היו לנו מחיצות כמו גדרות מעץ וגדרות מפלסטיק שזה מאוד שנות השמונים, כיום נכנסו משרביות, אנחנו נראה הרבה עיצובים של משרביות או מעץ דחוס. משרביה זה סוג של מחיצה שיכולה ליצור הפרדה בשטחים שלנו בתוך הגינה וגם ליצור מעטפת של הגינה, דבר שמשדר ומקפיץ את הגינה ונראה מאוד מאוד מודרני.

קיר משרביות(צילום: יח"צ)

למה צריך חוצצים?

אתה רוצה לקחת גינה מלבנית וקטנה ולעשות אזור שהוא אזור ישיבה ואזור שהוא אזור אירוח.
תארי לעצמך שבאמצע אנחנו שמים איזה שהוא קיר משרביה יפה שהוא מאוורר, הוא לא אטום לגמרי. הוא מאפשר כניסה של אור ואת יכולה לראות מה נמצא בצד השני אבל הוא יוצר מחיצה טבעית.

דוגמא נוספת היא צמחי איגלו. הם מתאימים לאנשים שלא רוצים לתחזק, לא רוצים הרבה שיחים, רוצים גינה נקיה עם איגלואים של צמחים וצבע. טרנד נוסף הוא בטון מוחלק - מאוד נקי, מאוד מיוחד, מתאים לבתים מודרניים.

בטון מוחלק(צילום: יח"צ)

אתם מלווים את הלקוח מההתחלה עד תום עיצוב הגינה?

או מלווה אותו גם במהלך השנים לצורך תיחזוק הגינה - תלוי בלקוח. אני גם חושב שמי שמקים את הגינה צריך גם לתחזק אותה כי הוא מבין את רוח המשורר או מה הייתה הכוונה, אבל כן אנחנו לוקחים את הלקוח מהשלב הראשון, משלב שהוא רק עולה עם רעיונות אנחנו עושים לו שתי תוכניות
אחת לפי מה שהוא רצה ובשנייה אנחנו מנסים לצאת מהקופסה - זאת אומרת, מכניסים אלמנטים שהוא לא חשב עליהם - פייר פיט, קיר מפל, מסלעות דברים כאלה. הדף סופג הכל, מקסימום נשלב את זה בתוכנית הראשית שלו. ועם זה אנחנו יוצאים לשטח. אחרי זה אם הוא יגיד לנו בואו תתחזקו, נשמח מאוד

ואתם נותנים הדרכה גם על תיחזוק?

בוודאי גם צריכים לדעת איך להכין את האנשים לקראת הגינה. כי כיום, כשאנחנו אומרים אוקי אני רוצה גינה, בואו נראה שיש לך את הדברים הבסיסיים, בואו נראה שדבר ראשון יש לך מערכת השקיה שהיא עובדת, פעילה. משהו שלא עולה הרבה כסף אבל במידה ואין לך, כל הגינה לא תהיה יציבה.

  • גינות
  • עיצוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully