לא לדחות: מה הכי חשוב לעשות לפני שמתגרשים?

למרות הנטיה הטבעית להימנע מעיסוק בנושאים קשים, יש רגעים בחיים כמו גירושים או מוות שרצוי להתכונן אליהם מראש. עורכת הדין זהר רון מסבירה על חשיבות התכנון המוקדם

בשיתוף מגזינה
15/01/2020
מערכת וואלה!

גירושים וצוואות הם אולי נושאי שיחה פחות משמחים, אבל חשוב לדבר גם על נושאים אלה כדי לדעת איך להתנהל נכון גם ברגעים קשים. עו"ד זהר רון מרחיבה על שני נושאים קשים אלה.

עו"ד זהר רון מדגישה כי למרות הנושא הקשה, לחלק מהאנשים יום הגירושים הוא דווקא יום משמח של יציאה לחופשי. למרות זאת, אומרת עו"ד זהר רון, לתהליך הגירושים כדאי להגיע לאחר תכנון מדוקדק ואיסוף כמה שיותר מידע אודות הנכסים שיש בידי בני הזוג - חשבונות, קופות גמל, כל ההוצאות וההכנסות של הזוג - כך כשמגיעים לרגע הפרידה ברור יותר מה צריך להתחלק. גורם נוסף הדורש תכנון מראש הוא הילדים. יש לחשוב מראש על טובתם - מקום המגורים ושגרת החיים. כמו כן רצוי לא להשמיץ אחד על השני מולם.


לעמוד של עו"ד זהר רון

לאתר מגזינה

עוד בוואלה!

"מרגש": כיכר "כנפיים של קרמבו" הראשונה בישראל

בשיתוף מגזינה

עוד ממליצה עו"ד זהר רון לחסוך מראש כסף לתהליך. חשוב לדעת שזהו תהליך שאורך לעיתים זמן והוא כרוך בהוצאות - מדובר בתהליך יקר הכרוך גם בבחירת עורך הדין הנכון.

בנוגע לצוואות, עו"ד זהר רון ממליצה לכל מי שצבר רכוש לתכנן מראש בצורה דקדקנית איך הוא רוצה שרכושו יתחלק לאחר מותו ולא לחכות לעת זקנה על מנת לעשות זאת. לדבריה, מי שמכין צוואה בצורה נכונה באמצעות עורך דין יוכל לדעת כי רצונו יישמר ויכובד, כמו גם זכויות היורשים. צעד כזה עשוי להפחית סיכוי למריבה בין היורשים, מאחר ורצונו של הנפטר יהיה ידוע וברור להם.

  • גירושים
  • צוואות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully