לא להזניח: הטיפים שיעזרו לכם לבנות זוגיות בריאה

זוגות רבים מגיעים לטיפול זוגי כשהם כבר כועסים ולא סובלים אחד את השני. ד"ר איריס בר און אומרת שנקודה זו היא כבר מאוחרת מדי וכי רצוי לזהות את הקשיים בשלב מוקדם יותר ולטפל בהם

בשיתוף מגזינה
16/01/2020
מערכת וואלה!

יש דברים בחדר המיטות שלעיתים לא נעים לדבר עליהם אבל אלה בדיוק הדברים שטיפול נכון בהם עשוי לשפר את חיי הזוגיות שלכם או לעזור לכם למצוא זוגיות מלכתחילה. הסקסולוגית והמטפלת הזוגית ד"ר איריס בר און מסבירה שבמסגרת הטיפולים שהיא מעבירה היא מנסה להבין מה גורם לכעס בין בני הזוג. לעיתים מדובר בדברים כמו חוסר בשעות שינה אבל לעיתים מדובר בעניינים של תשוקה מינית.

"יעוץ זוגי", אומרת בר און, "מסייע כשבני הזוג רוצים ועוד יש חיבה או אהבה ולא אינטרסים ופחדים. הגוף של כולנו מגיב לכעסים, תסכול, דחייה ואדישות, לכן חשוב להבין מה גרם להתרחקות". לדבריה, "אנשים מקמצים במחמאות וחיזור בתוך המערכת ומשקיעים קסם בל ישוער בחוץ ..עדיף להשקיע ולהשתדל בתוך ביתך מאשר בחוץ. התנהגויות חיוביות גורמות לתשוקה. כדאי לזכור זאת וכאשר ההווה נתקע כדאי לשחזר את העבר".

"לפעמים המטפל צריך לדעת האם זה קשור למיניות או קשור לזוגיות או קשור לדברים שאנשים מביאים לבית ומייצרים השלכה על הקשר הזוגי", מסבירה בר און. לדבריה רבים מהזוגות שמגיעים אליה לטיפול הם זוגות נשואים עם ילדים קטנים שמחסור בשינה או תסכול כלכלי מגיעים למצב שהם כבר לא סובלים אחד את השני. לדבריה, עדיף לא לחכות ולהגיע לטיפול עוד לפני שמגיעים למצב זה ולא "לכסת"ח" קשיים עם דברים כמו תכשיטים.

לאתר מגזינה

עוד בוואלה!

"מרגש": כיכר "כנפיים של קרמבו" הראשונה בישראל

בשיתוף מגזינה

בר און מספרת על הרצאתה החדשה המדברת על גישה אופטימית כדרך חיים. לדבריה, היא נאחזה בגישות של הרמב"ם. בר און זיהתה כי אנשים שנמצאים בקושי מאבדים לעיתים גם את האופטימיות שלהם וקוראת להם לא "להסתכל על חצי הכוס המלאה" אלא למלא את חצי הכוס הריקה. "גישה אופטימית זה לא קל לדבר וקשה לעשות. בהרצאה אני מפרקת את הדברים הטובים שקיבלנו במתנה מהיקום ולאן הדברים הקשים או איך הדברים הקשים מובילים אותנו לצמיחה והבנה. זה הרעיון, איך גם בימים קשים להגיד וואו הנה יש לי כוס מים לשתות".

בר און דיברה גם על התוכנית אותה היא משדרת כבר כ-25 שנה - "מדברים אהבה" ברדיוס 100FM המשודרת כל מוצאי שבת בלילה. התוכנית עוסקת במיניות וזוגיות ומספקת לכל מאזין את העצות הנחוצות לו. והטיפים של בר און להערת התשוקה? ראשית, אהבה עצמית של הגוף ושנית, כבוד עצמי. בנוסף, אומרת בר און כי בזוגיות חשוב מאוד לדאוג לחשיבה דומה על הצרכים של בני הזוג בתחום המיני - הפכים משלימים אולי עובד מדי פעם אבל לרוב הבדלים גדולים מביאים לניסיון לשנות את הצד השני ולאו דווקא להצלחה.

  • זוגיות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully