בטרמיטים כדאי לכם לטפל עוד לפני שבניתם את הבית

טרמיטים עשויים לגרום לנזק רב ולהרוס מטבחים וחפצי עץ בבית. הטיפול בהם כרוך לעיתים בקדיחות ועלויות גבוהות אך מי שחשב על זה מבעוד מועד יכול להימנע מכך

בשיתוף מגזינה
28/01/2020
מערכת וואלה!

זה אולי לא הדבר הראשון שאתם חושבים עליו כשאתם בונים ומשפצים אבל טרמיטים יכולים בשנייה להרוס לכם את כל התוכניות. בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על מקרים של התקפת טרמיטים.

שגיא אגרנט מבעלי חברת אגרנט-ארנון מסביר כי טרמיטים הם סוג של חרק שחי באדמה, בעומק של בין חצי מטר לשישה מטרים וניזון מעץ. לדברי אגרנט, הטרמיטים המגיעים לדירה נכנסים בדרך כלל דרך המשקופים ובדרך כלל שוהים במקומות שלא חשופים לאור השמש או ללחות.

לאתר מגזינה

לאתר אגרנט-ארנון

עוד בוואלה!

פנטזיה באמבטיה: המעצבים שהוזמנו להגשים את החלום הגדול שלהם

בשיתוף מגזינה
נזקי טרמיטים(צילום: יח"צ)

הטרמיטים, על פי אגרנט, נראים כמו נמלים לבנות והוא ממליץ במקרה וראיתם טרמיט לקרוא בהקדם למדביר כי לרוב עם מתעלמים מגלים את הבעיה רק כשהמטבח או העץ במקומות אחרים בבית נהרס. הטרמיטים עלולים להתרבות במהירות - מלכה עשוייה להטיל עד כ-10,000 ביצים ביום. ניתן לגלות טרמיטים באמצעות מכשיר מיוחד אבל מדביר בעל ניסיון ידע לזהות מקום נגוע בטרמיטים גם ללא עזרת מכשור.

אגרנט מדגיש את החשיבות של ביצוע הדברה נגד טרמיטים עוד בשלבי הבנייה של הבית. לדבריו, אם מודעים לסכנה שהטרמיטים מהווים אפשר לבצע טיפול ראשוני עוד לפני גמר הבנייה ובכך לחסוך טיפולים יקרים שעלולים לגרום נזק למבנה או לריצוף בעתיד. אגרנט מסביר שטיפול בטרמיטים שכבר הופיעו כרוך בדרך כלל בקידוח בריצוף או בקירות והטמנת פיתיונות לטרמיטים. שיטות אחרות שנוסו שלא כוללות קידוחים היו פחות יעילות. במהלך הבנייה ניתן להתקין צנרת מיוחדת שחוסכת קידוחים כאלה.

טיפול בטרמיטים כרוך בקידוחים(צילום: יח"צ)

חברת "אגרנט-ארנון" מתמחה מזה 30 שנה בכל סוגי ההדברות, תוך התמקדות והתמקצעות בתחום הטרמיטים. בחברה פיתחו שיטה בלעדית וחדשה של הנחת צינורות דקים כדוגמת טפטפות מתחת לרצפה עוד לפני הריצוף. הצינורות מטפטפים חומר הדברה באופן אגרסיבי, ממוקד ויעיל. בשונה משאר חומרי ההדברה שאתם מכירים, ריחו של חומר ההדברה הזה אינו בולט, היות והוא מוזרק מתחת לרצפה. יעילות המערכת תישמר לכל החיים וכעבור 5 שנים יש צורך לערוך בדיקה ובמידת הצורך להחדיר חומר חדש לצינורות בקלות, וזה הכול. התהליך הוא מהיר, יעיל ובעל פיזור אחיד בכל שטחי הבית.

  • טרמיטים
  • הדברה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully