המרכז של הבית: כך מתכננים מטבח שמתאים לכולם

יוני כהן, מנכ"ל מבו מטבחים, מסביר מה השיקולים הפרקטיים בעיצוב מטבח שייגרמו לו להתאים לכל בני המשפחה ומה מנחה אותו בבחירת החומרים ממנו הוא מורכב

בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
12/02/2020
מערכת וואלה!

המטבחים של היום הם יצירת אומנות של ממש. מגוון החומרים והצבעים גדול מאוד ושיטות הייצור
מאפשרות לכל אחד ליצור את המטבח שמתאים ומייחד אותו - אחרי הכל, היום המטבח הוא חלק מאוד מרכזי מהבית שלנו והוא לא סתם עוד חדר. אז מהם החידושים בעולם המטבחים ומהם החומרים שחשוב שיהיו במטבח?

מנכ"ל מבו מטבחים, יוני כהן, מסביר כי היום המטבח נחשב למרכז הבית - שם נפגשים בני המשפחה, מדברים, מתקשרים ומבשלים ביחד. לדבריו הדבר משתקף בצורת הבנייה הממקמת אותו במרכז ולעיתים באופן המתחבר לסלון.

"חשוב באמת לשאול כמה שאלות בבואנו לתכנן מטבח חדש: חשוב לבחור מיהו המבשל העיקרי
האם הוא ימני, האם הוא שמאלי, האם באמת בני הבית מבשלים בבית, האם הם מארחים בבית
האם באמת בתרבות שלהם קורים דברים בתוך המטבח או לא קורים. מכל תכונה כזאת יוצא באמת מטבח אחר לגמרי", מסביר כהן. "אחרי ששאלנו באמת את השאלות האלה, אנחנו יודעים לתכנן מטבח ברמה הכי גבוהה שיש".

לאתר מגזינה

עוד בוואלה!

צאו מהדיכאון: מה צריך לעשות כדי להתמודד עם המחלה הנפוצה?

בשיתוף מגזינה
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)

גם כמות הילדים במשפחה משפיעה על פי כהן על עיצוב המטבח. "יש משמעות לכל דבר, ומכל אחד באמת אנחנו נדע לגזור מטבח אחר לחלוטין", מסביר כהן.

מה אתם מציעים אצלכם מבחינה טכנולוגית?

"אז אנחנו מתחילים באמת במזווים מאוד יפים שאתה פותח והכל ניגש אליך. מעבר לזה כל מיני דלפקים שיוצאים מתוך האי, נשלפים. יותר מזה - מוצרי חשמל שנכנסו היום למטבח של חברות מאוד מאוד עיצוביות - תגידו סמאק, תגידו פולגור מילאנו, תגידו קופרבוש - מביאים פתרונות נפלאים לתוך העולם הזה של המטבח, החל ממכונות קפה, מיקסרים מיוחדים, משטחים של שיש פורצלן, אבן קיסר, הכל נכנס לתוך מערכת שהיא מתכללת בתוכה גם מוצרי חשמל, גם את המטבח".

באיזה חומרים משתמשים היום ומה החשיבות שלהם?

"יש היום הרבה חומרים שקיימים בשוק אבל אנחנו עכשיו הולכים לעשות מטבח חדש
באמת חשוב לנו לדעת שזה יהיה עמיד ואיכותי עם חומרים הכי טובים. אצלנו בחברה משתמשים בגב הארונות בגב אלימיניום. אין במקרה זה בעיה עם הרטיבות בחלק האחורי של הארון. גם טרמיטים לא נכנסים לתוך גב הארונות ואז לא אוכלים אותו. אגב הגב של הארון הוא בעצם החוזק של הארון - אז גב כזה הוא גם עמיד בפני אש, הוא חזק פי 4 בחוזק חומרים מדיקט רגיל".

בנוסף אומר כהן חשוב לדאוג שאלמנטים שמגיעים לריצפה יהיו עמידים בפני מים כדי שלא ייהרסו עקב חשיפה לשטיפת הרצפה. "חשוב באמת בחומרים להבין שאותה חברת מטבחים נותנת לכם את הדברים הטובים ביותר - מבחינת פרזולים, מבחינת צירים, מסילות, קלפות. אצלנו בחברה בוחרים מכל חברה בינלאומית את המוצר שהיא הכי מובילה ולא הכל מאותה חברה שנותנת עוד הנחות".

מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
מנו מטבחים(צילום: יח"צ)
  • מטבחים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully