לא צריך לפחד: מה חשוב לדעת על יעוץ משכנתא?

יועץ המשכתאות אולי יעלה לכם כסף (לא יותר מדי) אבל יחסוך לכם כסף בתשלומים לבנק. אז מה עושה יועץ המשכנתאות ולמה לא צריך לחשוש מהמושג

בשיתוף מגזינה
19/02/2020
מערכת וואלה!

אחת ההחלטות הגורליות והחשובות שאנחנו לוקחים בחיים היא משכנתא. כן, כן, אותה מילה גדולה שלרוב אנחנו לא באמת מבינים את ההשלכות והמשמעויות שלה ולכן חשוב לקבל את כל המידע ולהתייעץ עם המומחים הנכונים.

יוסי שמואלי מחברת TIM ייעוץ למשכנתאות מסביר כי כשמדובר בייעוץ בתחום המשכנתאות והדגש הוא על יועץ בלתי תלוי, כלומר יועץ שאיננו קשור להחלטות שמנסה הבנק לקדם, יש לאותו יועץ הרבה מאוד שיקולים איך לבנות ואיך לקדם את תכנית המשכנתא של הלווה. לדבריו, השותפים בחברת TIM מגיעים מרקע בנקאי והם מכירים את תחום המשכנתאות מכל הצדדים כך שהם יכולים להביא לתמורה מקסימלית.

לאתר מגזינה

עוד בוואלה!

המרכז של הבית: כך מתכננים מטבח שמתאים לכולם

בשיתוף מגזינה

שמואלי מסביר כי היועץ מהווה בעצם את הפנים של הלווה מול המשכנתאות והוא זה שמביא ללווה את תוכניות ההלוואה השונות ומחליט יחד איתו במה לבחור.

בנוסף שמואלי מסביר מה הוא מחזור משכנתא. לדבריו מומלץ פעם בשנה לבחון האם כדאי לבצע מחזור למשכנתא שהוא בעצם לקיחת משכנתא חדשה במטרה לקצר את תקופת החזר ההלוואה או הקטנת התשלום החודשי. לדבריו בתקופה זו בה הריבית במשק נמוכה בדיקה זו עשויה להתגלות ככדאית במיוחד.

לבסוף, שמואלי אומר כי על הלווה לבחון עד כמה שהוא יכול את תזרים הכספים העתידי שלו ועל פי זה לבחור תוכנית משכנתא מתאימה. לדבריו, עלות ייעוץ משכנתא אינו גבוה במיוחד - והוא בהיחלט משתלם מבחינת החיסכון בתשלומי המשכנתא.

  • משכנתאות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully