תנורי מטבח, חימום מים וקלנועיות לכולם: אתם שואלים - המומחים עונים

האם לתקן תנור מטבח או לרכוש חדש, הדברים שלא ידעתם על חימום מים מידי ומדוע קלנועיות מתאימות לא רק למוגבלים בתנועה? אתם שאלתם - המומחים של מגזין עיצוב עונים

בשיתוף מגזין עיצוב
15/03/2020
באופן עקרוני - תיקון זול יותר. תנורים(צילום: יח"צ)

שאלה: תנור האפייה שלנו התקלקל - האם לתקן אותו או להחליפו?

בחברת "מילי תנורים" מסבירים כי כמו במקרים רבים, התשובה לשאלה הזו היא בראש ובראשונה "תלוי". עם זאת, לא רבים יודעים כי במקרים רבים, רוב התקלות שעלולות להתרחש בתנור האפייה אינן יקרות יחסית לתיקון, ובוודאי שהן זולות מרכישת תנור חדש, גם אם בסיסי.

לכן, כל עוד מדובר בתנור אמין, שגילו סביר (גם תנור בן 10 שנים ויותר נחשב "צעיר" יחסית), מומלץ לתקן. בעיקרון, התקלות הנפוצות ביותר שיכולות להתרחש קשורות או בגופי החימום או בתרמוסטט. באשר לנושא השני, אם יש לכם חשד שהתרמוסטט שבק חיים, ניתן לבדוק זאת בעזרת רכישת שעון חום חיצוני, שמחירו זעום. הוא יספק לכן חיווי נכון, כך שתדעו האם התרמוסטט פסק מלפעול או שהתקלה היא אחרת.

כל הדברים הללו נכונים לגבי תנורים בסיסיים או ברמה בינונית פלוס. תנורים מתקדמים יותר, כאלו שעולים אלפים רבים של שקלים, טומנים בחובם מערכות רגישות ויקרות יותר, שהופכות את התיקון עצמו ליקר יותר.

כך או אחרת, לקראת תיקון, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע מיומן ולא באיש מקצוע כללי. הסיבה: טכנאי תנורים מקצועי מכיר היטב את הדגמים השונים, את המאפיינים הספציפיים שלהם, את הרגישויות שלהם ואת החלפים במתאים רק להם.

בחברה הוותיקה מציעה שירות תיקונים עבור תנורים, על כל סוגיהם, לרבות תנורי אפייה של כל היצרנים, תנורי בישול, תנורי חימום ועוד. החברה מפעילה סניפים במספר מוקדים ומספקת פתרונות לתקלות וחלקי חילוף איכותיים.

לאתר מילי תנורים

עוד בוואלה!

קירות תלת-ממד: חוויה רב-חושית

בשיתוף מגזין עיצוב
קומפקטי וזול. טרמוספיד(צילום: יח"צ)

שאלה: חימום מים מידי - כיצד מתמודדים עם האבנית?

בחברת "מ.ש פתרונות אנרגיה מתקדמים" מסבירים כי פתרונות לחימום מים מידי באמצעות חשמל בלבד קיימים מזה זמן רב, כאשר העיקרון הוא חימום המים רק במהלך השימוש. "חימום מים מידי דורש בקרה מדויקת ויעילות העברת אנרגיה גבוהה כך שתהליך החימום יהיה רציף ללא שינויים דחופים בטמפרטורה אשר יפגמו בחוויית הרחצה", מסבירים בחברה. "חשובה מאוד גם אמינות והיכולת של הפתרון בו נבחר להתמודד עם המים הקשים עתירי המינרלים שאותם אנו מכירים, כאבנית. הצטברות האבנית דורשת החלפת גופי חימום במהלך תקופה קצרה ופוגעת ביעילות העברת האנרגיה".

בהקשר זה, ראוי להכיר את "טרמוספיד" מתוצרת STIEBEL ELTRON גרמניה, שמשווק ומותקן בארץ ע"י החברה מזה כעשור. הוא קומפקטי מאוד במידותיו, אינו דורש אוורור ועלויות התפעול שלו זולות בהשוואה לחלופות הקיימות. וחשוב לא פחות: טרמוספיד אינו "רגיש" לאבנית ופועל באמצעות אלמנט חימום יעודי בנצילות של 99% -כך שהאבנית אינה משפיעה עליו.

"בשונה משאר החלופות, אין צורך בברזים תרמוסטטיים לצורך שמירה על הטמפרטורה מאחר שתהליך החימום יעיל ומדויק באמצעות בקרה ממחושבת אמינה במיוחד. בנוסף, העובדה שבטרמוספיד אין אגירה של מים, מונעת הצטברות משקעים וחיידקים במערכת המים החמים".

לאתר מ.ש. פתרונות אנרגיה מתקדמים

לא רק לזקנים. קלנועיות(צילום: יח"צ)

שאלה: מהם היתרונות של הקלנועית לעומת כלי רכב אחרים ומתי מומלץ להשתמש בה?

בחברת "אשכול טכנולוגיות" מציינים כי קלנועיות מיועדות לשימוש כלל האוכלוסייה, ולא רק לבני גיל הזהב או למוגבלים בתנועה. "אנו רואים שימוש נרחב בכלים אלו בהתיישבות העובדת, במפעלים, מחסנים, אנשי אחזקה, טרמינלים ועוד. בשנים האחרונות אף גובר השימוש ברכב חשמלי וקלנועיות בערים, בשל עלית מחירי הדלק, בעיות חניה, תחליף לרכב וקטנוע, מודעות לסביבה ירוקה ועוד". ומעניינת לא פחות היא העובדה כי לכל הכלים יש פטור מרישוי ואגרות החלות על רכב ממונע בדלק.

באופן זה, מגוון הדגמים מאפשר התאמת הדגם הנכון לצרכיו של כל אדם/משפחה/מוסד, ובכך ולהעניק פיתרון נכון למוגבלי נייידות, לאנשי אחזקה, לחסרי רישיון נהיגה או לחסרי רכב, ועוד.

כדאי לדעת כי הקלנועיות מחולקות לשלוש קבוצות:

1. מיני - שימוש בתוך הבית וסביבת המגורים, מרחק נסיעה 8-10 ק"מ. רובם מתקפלים/מתפרקים להכנסה לרכב, כניסה למעלית, מאפשרים עליה לקומה גבוה לאחר פירוק קל.

2. מידי - שימוש מהחצר ונסיעה למרחק 20-30 ק"מ. חלקם מתפרקים.

3. מקסי - שימוש מהחצר ונסיעה למרחק 40-60 ק"מ. מיועדים לשימוש אישי, עבודה מאומצת, עבודות אחזקה והעברת מטענים קלים.

הדגמים נבדלים אלו מאלו בגודלם הפיזי, מידות גלגלים, רדיוס סיבוב, גמישות במעברים צרים, יציבות, משקל, קיפול ופירוק, מנוע, מצבר נתיק או קבוע (חשוב למתגוררים בקומה גבוהה), קלות הכנסה לרכב/מעלית, תאורה, טווח נסיעה, מספר נוסעים, הסעה ע"י מלווה, מהירות ועוד. "כל אלו הם שיקולים חשובים בכל הקשור להתאמת הדגם למשתמש, ורצוי להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום טרם הרכישה", מסכמים בחברה.

לאתר "אשכול טכנולוגיות

  • תנורים
  • קלנועית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully