להמשיך לחיות רגיל: כך עוזרות הפאות הרפואיות לחולות סרטן

אחד מהקשיים בטיפולי סרטן הוא נשירת השיער. אמיר זהבי מסביר כיצד מסייעות הפאות הרפואיות בהתמודדות עם קשיי הטיפול ואילו סוגי פאות יש

בשיתוף מגזינה
25/03/2020
מערכת וואלה!

נשים רבות מתמודדות עם נשירת שיער בעקבות מחלת הסרטן. פאות רפואיות מאפשרות להן להראות טבעי ולהתמודד עם הנשירה בצורה הטובה ביותר. אמיר זהבי, מנכ"ל רבקה זהבי פאות מסביר מהי בעצם פאה רפואית.

לדבריו, פאה רפואית היא למעשה פאה שבאה לתת מענה ולהחליף את השיער שנושר כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים. תפקיד הפאה הוא לאפשר המשך קיום אורח חיים פעיל של המטופלת על ידי מראה טבעי ונוחיות תוך התאמה לקרקפת. זהבי מדגיש כי תהליך ההתאמה מכוון לכך שמדובר בפאה המחליפה שיער קיים ולא מכסה על שיער קיים או שיער דליל.

זהבי מסביר כי חברתו מייצרת פאות לכל סוגי השיער, בין אם מתולתל ובין עם חלק ובצבעים מגוונים. הפאות של זהבי יכולות להיות עשויות משיער סינתטי או משיער טבעי המרגיש ואפילו נע כמו שיער רגיל. זהבי מפרט לגבי מבנה הפאה ומסביר כי הוא מאפשר לקיים אורח חיים פעיל ואפילו ביצוע פעולות ספורטיביות. עם זאת, לדבריו פחות מומלץ ללכת איתן לים או לבריכה. "הפאה עצמה היא רשת אלסטית, היא מותאמת לראש והיא יושבת חזק ואפשר ללכת איתה ליוגה, לפילאטיס, לרוץ ולעשות כל מה שרוצים", הוא מסביר.


לאתר מגזינה

עוד בוואלה!

הטרנדים החדשים מחברים את עולם הווילונות לבית החכם

בשיתוף מגזינה
פאות בכל הסוגים והצבעים(צילום: יח"צ)

עוד מדגיש זהבי כי לא מומלץ להדביק את הפאה לראש. "כתוצאה מנשירת השיער הקרקפת מאוד רגישה. ברגע שאנחנו עושים הדבקות, ההדבקות האלה עלולות לפגוע בהתאוששות של השיער אחר כך. לכן לא מומלץ להדביק".

לדברי זהבי הפאות אינן כלולות בסל התרופות אך חברות הביטוח מעבירות החזרים למבוטחות. ההחזר הוא 80% עם תקרה של כ-1,500 שקל בקופות החולים. גם ביטוחים פרטיים לדבריו מחזירים כסף לחולות.

פאות בכל הסוגים והצבעים(צילום: יח"צ)

עוד מפרט זהבי על פעולות ההתנדבות של החברה ועובדיה. לדבריו בעשור האחרון עובדות החברה מתנדבות במחלקות בית החולים ומעניקות טיפולי פאות בחינם למטופלות. בכל שנה, הוא אומר, תורמת החברה כ-100 פאות לחולות שידן אינה משגת לרכוש אחת.

זהבי כתב מדריך אינפורמטיבי שמרכז את כל המידע לגבי הפאות הרפואיות - מה הסוגים, מה ההחזרים, איך לטפל בהן ואיך מייצרים אותן. המדריך זמין אונליין וגם ייצא לדפוס ויימצא בבתי החולים.

פאות בכל הסוגים והצבעים(צילום: יח"צ)
פאות בכל הסוגים והצבעים(צילום: יח"צ)
  • פאות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully