הספר שאולי יציל לכם את הזוגיות ובטוח יעזור להתגרש נכון יותר

עו"ד רות דיין-וולפנר, מומחית בדיני משפחה וגירושין, איגדה את הסיפורים והמקרים שבהם נתקלה במסגרת התיקים בהם היא מייצגת, לספר שמספק תובנות על זוגיות ומפרק את ה-DNA של הליך גירושין נכון. "אם הספר יציל חיי נישואין של זוג אחד - הוא השיג את מטרתו", היא אומרת

בשיתוף מגזינה
29/03/2020
צילום ועריכה: אולפן וואלה! NEWS

ישנם מקצועות בהם נחשפים לסיפורים אישיים ולמקרים רבים אשר חושפים את מורכבות החיים. כזה הוא מקצועה של עו"ד רות דיין-וולפנר, מומחית בדיני משפחה וירושה ומובילה בתחומה. במשך השנים היא אספה ברגישות את הסיפורים ששמעה מזוגות רבים שהחליטו להתגרש ועתה הוציאה ספר חדש שמאגד אותם ומספק תובנות רבות באשר לזוגיות ולאופן שבו רצוי לנהל הליך גירושין.

"זה התחיל מבלוג בפייסבוק שהתחלתי לכתוב כדי להתאוורר ממה שאני שומעת במהלך היום", היא מספרת, "קראתי לו 'שלושה סיפורים מהשבוע האחרון'. אנשים אמרו לי שאני חייבת להוציא ספר והתחלתי לאגד במשך כשלוש שנים את הסיפורים. אני משנה את פרטי האנשים, אבל הסיפורים עצמם אמיתיים".

עו"ד רות דיין-וולפנר, המתמחה בדיני משפחה וגירושין. יח"צ,
עו"ד רות דיין-וולפנר(צילום: יח"צ)

בספר חושפת עו"ד דיין-וולפנר את סיפור הגירושין האישי שלה. קצת אחרי הגירושין לקוח שלה, אשר כמובן ויתר על הייצוג כשהכירו, הפך להיות עם השנים לבעלה השני. לפני כשנה נפטר בעלה הראשון באופן פתאומי תוך כדי רכיבה על אופניים. "ילדיי לא סבלו מהגירושין בזכות היחסים הטובים שניהלנו אני והגרוש שלי", היא אומרת.

בנוסף לעבודתה ולספר שהוציאה, עו"ד רות דיין-וולפנר מעבירה גם סדנאות והרצאות בנושא גירושין ובשאלה איך להביא קארמה טובה לחיים. "אם צריך לתמצת זאת, חשוב לדעת שקארמה היא לא גורל", אומרת עו"ד דיין-וולפנר, "קרמה זו תוצאה וברגע שמבינים זאת אפשר לדעת שניתן לשנות את החיים. בספר אני מתייחסת לנושא זה ולשאלה איך לגרום לתוצאות טובות יותר בהליך הגירושין. למשל, באילו אסטרטגיות לנקוט, איך לא להרוס לילדים את החיים וכיצד להבין את כרוניקת סיום הנישואין".

"כתבתי כבר בתחילת הספר שאם הוא יצליח להציל חיי נישואין של זוג אחד - הוא כבר השיג את מטרתו", אומרת עו"ד דיין-וולפנר. הספר מתמקד גם בפרק ב' של גרושים וגרושות אשר מוצאים זוגיות חדשה ומחברים למעשה שתי משפחות. מצב שכזה הוא מורכב ועלול ליצור בעיות. "הרעיון הוא לקחת אחריות על כל מה שקרה לך", אומרת עו"ד דיין-וולפנר, "בגירושין רואים הרבה פעמים אנשים שלא מסוגלים לקחת אחריות. כשלוקחים אחריות יודעים לתקן".

לאור המצב, הגרסה הדיגיטלית של הספר "קארמה איז א ביץ" מוצעת כעת חינם להורדה באתר עברית

עו"ד רות דיין-וולפנר(צילום: יח"צ)
  • גירושין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully