בית חם: פרויקט ההום סטיילינג המרהיב בבאר יעקב

"היציאה לפנסיה הייתה אחת מנקודות המפנה של הלקוחה שלי", מספרת המעצבת מירית גוטמני. "היא ביקשה סופסוף ליהנות מהחופש ומבית מעוצב ויוקרתי - אך לא מנוכר, המותאם לה אישית". כל נרקם העיצוב הביתי היפהפה

בשיתוף מגזין עיצוב
25/03/2020
שילוב פריטים ישנים עם חדשים, וכן שילוב אווירה וצבעוניות של הסגנון הקלאסי עם קווים גיאומטריים ונקיים של הסגנון המודרני(צילום: עומרי הט)

הם בני שישים פלוס, ילדיהם עזבו את הבית, וכעת הם מבקשים ליהנות מהשקט ומהפרטיות בשלב זה של חייהם. כך הציגו עצמם בני הזוג בפני מעצבת הפנים מירית גוטמני, שהתבקשה לתכנן את דירתם בבאר יעקב.

"היציאה לפנסיה הייתה אחת מנקודות המפנה של הלקוחה שלי", היא מספרת. "היא ביקשה סופסוף ליהנות מהחופש הזה, אחרי שנים רבות באותו התפקיד, ולאפשר לעצמה ליהנות מבית מעוצב ויוקרתי - אך לא מנוכר, המותאם לה אישית. הלקוחה היא גם סטודנטית שלי להום סטיילינג.

כשפנתה אלי לראשונה, אמרה לי שזו ההזדמנות שלה לעשות סטאז', וללמוד מתהליך העיצוב של הבית שלה. היא מאוד אוהבת עיצוב, והייתה מוכנה להשקיע מזמנה וממרצה בכדי שהבית יהיה מושלם וישקף אותה. והדבר אכן בא לידי ביטוי".

תכנון ועיצוב פנים: מירית גוטמני. עומרי הט,
הבקשה הייתה לבית מואר, בהיר ומעוצב ועם זאת, שתהיה בו אווירה אינטימית, חמה ונעימה(צילום: עומרי הט)

פרויקט הום סטיילינג זה מאופיין בשילובים - שילוב פריטים ישנים עם חדשים וכן עבודות יד D.I.Y של בעלי הבית. זאת לצד שילוב אווירה וצבעוניות של הסגנון הקלאסי עם קווים גיאומטריים ונקיים של הסגנון המודרני.

"הבקשה הייתה לבית מואר, בהיר ומעוצב ועם זאת, שתהיה בו אווירה אינטימית, חמה ונעימה. וכל זה, בהתאמה לתקציב לא גדול. בהמשך, בחרנו בגוונים הטרנדיים של השנה: ורוד עם ירוק המשולבים באפור וזהב".

בנוסף, כאישה מסורתית חמה ומשפחתית המארחת פעם בשבועיים שולחן פתוח ל-17 איש, היה ללקוחה חשוב שהעמדת שולחן האוכל תאפשר זאת.

לאתר מגזין עיצוב

"כמרצה להום סטיילינג, אני מדגישה בפני הסטודנטים שלי שניתן לחסוך בעלויות ולשלב ישן עם חדש - ואת הנושא הזה יישמנו בדירה הזו"(צילום: עומרי הט)

"כמרצה להום סטיילינג, אני מדגישה בפני הסטודנטים שלי שניתן לחסוך בעלויות ולשלב ישן עם חדש - ואת זה יישמנו בדירה הזו. בסלון הגדול והרחב שנוצר שילבנו את מערכת הישיבה הקיימת עם שני שולחנות זהב חדשים מודרניים, את המזנון ופינת האוכל הישנים שילבנו עם קיר כוח של בריקים בולט, בהיר אך חמים".

פריטים ישנים נצבעו, פינת האוכל והספה נשארו והולבשו בפריטי טקסטיל חדשים המותאמים לגוונים החדשים. הכורסה וכסאות פינת האוכל רופדו מחדש.

המוטיב החוזר היה הצמחייה - מוטיב זה שולב כהדפס ורוד עם ירוק בתמונה, בצמחייה מלאכותית גבוהה בסלון, בקקטוסים קטנים מפוזרים ובהדפס הטפט של חדר השינה.

"אני מאוד אוהבת עיצוב ורוצה שיהיה לי משהו מיוחד בבית", אמרה הלקוחה. את משאלתה זו יישמה גוטמני באופן מיוחד בפינת הדלפק שבמטבח. "יצרתי קיר מיוחד על ידי צביעה חלקית באפור כהה המתחבר בקו ישר עד לגובה החלון ולגובה הנמכת המיזוג. את האפקט מסגרתי בפרופיל קישוט בגוון זהב, המתחבר לכל גופי התאורה המוזהבים בדירה".

גם במקרה זה, הלקוחות החרוצים עשו עבודה מקורית משלהם, D.I.Y, צבעו והדביקו את הפרופילים בכוחות עצמם. "יצרתי פרופיל לד שקוע בתקרת המסדרון המתעקל בזווית ויוצר סימטריה מול פרופיל הקישוט המוזהב, שאף הוא היה בזווית. לבסוף, וילון ונציאני לבן תואם חתם את האלמנט הזה".

כל גופי התאורה בבית, נרכשו במיוחד בגוון זהב ויושמו בצורה שכבתית. התאורה תוכננה כך שפסי הלד בסלון יפיצו תאורה חזקה ופונקציונלית וגופים צמודי קיר, המשמשים לתאורת אווירה, יתנו את התחושה האינטימית הכל כך חשובה בבית.

המוטיב החוזר היה הצמחייה – מוטיב זה שולב כהדפס ורוד עם ירוק בתמונה, בצמחייה מלאכותית גבוהה בסלון ובקקטוסים קטנים מפוזרים(צילום: עומרי הט)

הלקוחה אף ביקשה "חדר שינה כמו במלון", עם דגש על מרחב נעים ואינטימי. וכך, נבנתה שידה ארוכה מקיר לקיר, קלאסית ונקייה, שתוכל להכיל את כל החפצים האישיים הקרובים לליבה. החדר עוצב בגווני ורוד עתיק ואפור-אבן, שילובים המאפיינים תחכום מצד אחד ומצד שני רגועים ונעימים. לצד אלו, טפט בהדפס צמחיה בגווני ירוק ואפור. וילון אפור בהיר מלטף מחלון לחלון, הנותן תחושת רכות ואינטימיות, איחד את כל הגוונים בחדר וסינן את האור לסירוגין.

"גם כאן יישמנו את שיטת ה D.I.Y, עם משרבייה ישנה שהייתה בגווני טורקיז, שינתה את פניה ונצבעה בגווני הוורוד שעל הקיר. בעלת הבית, שניחנה בשפע של חריצות, צבעה בעצמה את המשרבייה עד שהייתה לשביעות רצונה".

לאתר של מירית גוטמני - עיצוב פנים והום סטיילינג

  • עיצוב
  • מגזינה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully