יפים, חסכונים וחזקים: כל הסיבות הנכונות לגג רעפים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, גג רעפים אינו מותאם רק לאקלים קר והוא הרבה יותר חסכוני מבחינת צריכת אנרגיה ועלויות תחזוקה. מנכ"ל "רעפי קוניאל" מסביר מהם היתרונות הנוספים שיש לרעפים על פני בטון ואיך הם משתלבים בעיצוב המראה החיצוני של הבית

  • מגזינה
  • רעפים
בשיתוף מגזינה, בשיתוף מגזינה
צילום ועריכה: וואלה! NEWS

הם מזכירים לנו כפרים ציוריים באירופה' אנחנו מכירים אותם מסיפורי הילדות ומהבתים היוקרתיים ביותר - גגות הרעפים הם היום פתרון נוח, אסתטי וזול לעיצוב ההמראה החיצוני של הבית. טכנולוגיית הייצור המודרנית הופכת את הרעפים לכדאית במיוחד בהרבה היבטים. למה כדאי להשתמש ברעפים ואילו יתרונות יש לחרס על פני חומרים אחרים?

רעפי קוניאל (צילום: יח"צ)

"נהוג לחשוב שבנייה ברעפים אופיינת למדינות שיש בהן הרבה שלג, מדינות קרות, אבל לא כך הדבר", אומר ודים, מנכ"ל רעפי קוניאל, "רעפי חרס טבעיים הם חומר מבודד מצוין ויש יתרון בלבנות ברעפים, משום שלמעשה ניתן לנצל את חלל הגג לאחסון ואפילו למחיה".

רעפי קוניאל (צילום: יח"צ)

גם עלות הבנייה ברעפים זולה יותר מבניית גג מבטון בכ-20-30 אחוזים. "צריך לזכור שכשבונים גג שטוח מבטון יש לדאוג למעקה של מטר ועשרה על פי תקן, איטום לאי חדירת מים, שיפועים לניקוזים - כל אלה מייקרים את העלויות. בנוסף גג רעפים לא זקוק לתחזוקה", אומר ודים.

רעפי קוניאל (צילום: יח"צ)

מה היתרון של החרס על פני חומרים אחרים?

"היתרון העיקרי שלו - החוזק והעמידות", אומר ודים, "רעפים שעושים מחרס עמידים בהשוואה לכל חומר אחר או רעפים אחרים. תהליך ייצור ירוק לא מזהם את הסביבה וזה מאוד חשוב. רעף חרס אינו משנה צבע ויש גם תכונות טרמיות מבודדות מצוינות המאפשרות חיסכון אנרגטי".

מפעל רעפי קוניאל נמצא בירוחם ונחשב למפעל עתיר טכנולוגיה וירוק, בו ממחזרים עודפים ומשתמשים בגז טבעי ללא פליטות או זיהומים. "המפעל מייצר רעפי חרס במגוון צבעים ובמגוון צורות", אומר ודים, "הוא מאפשר לאדריכל או לצרכן פרטי לשלב את הרעפים עם עיצוב הבית".

מפעל רעפי קוניאל (צילום: יח"צ)

מה ייחודי בתהליך ייצור הרעפים בארץ?

"הרעפים שמיוצרים בארץ הם פי שניים יותר חזקים מהתקן שנדרש בתקן האירופאי ובתקן הישראלי, בזכות חומר גלם מיוחד ובזכות תהליך ייצור שטוחן חומר גלם יבש של חרסית יבשה והצביעה שאנחנו עושים לרעף".

לאתר רעפי קוניאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully