"רוב האנשים שמגיעים אליי מפסיקים לעשן כבר אחרי הטיפול הראשון"

העישון מחליש את הגוף בהתמודדות עם נגיף הקורונה בפרט ומחלות אחרות בכלל ומלבד הפגיעה בבריאות הוא מהווה הוצאה כספית כבדה. תומר סקר, מומחה לגמילה מעישון, מטפל בעזרת שיטה שמשיגה תוצאות במהירות: "אם אחרי שלושה טיפולי חיזוק לא נגמלים - מקבלים את הכסף בחזרה"

בשיתוף מגזינה
01/04/2020

עישון סיגריות מאיץ את ההזדקנות, פוגע בעור הפנים, מצהיב את השיניים ונחשב לאחד מגורמי הסיכון למחלות לב וסרטן . עישון עלול להוביל למחלות רקע, שמסוכנות במיוחד בימים אלה, כשנגיף הקורונה מאיים על בריאותנו. העישון מחליש את הגוף בהתמודדות עם הנגיף בפרט ומחלות אחרות בכלל.

בנוסף, עישון פוגע בבני הבית שאינם מעשנים וגורם להם לעישון פאסיבי שהוא שווה ערך לכשליש מכמות הסיגריות שעישנו לידם כאילו הם עישנו אותם בעצמם. מתח ושעמום גורמים לעישון יתר, שמעלים בצורה ניכרת את ההוצאה על עישון, בימים שבהם המצב הכלכלי לחוץ ממילא.

משבר יוצר הזדמנויות ומשבר הקורונה הוא ההזדמנות עבור רבים להיגמל מעישון - ויש מי שיכול לעזור לכם בנושא זה.

"אני מטפל באנרגיה טבעית ועוזר לאנשים להפסיק לעשן. ברוב המקרים, האנשים שמגיעים אליי מצליחים להפסיק לעשן מיד אחרי הטיפול הראשון ויוצאים ממנו כשהם לא מעשנים", אומר תומר סקר, מומחה לגמילה מעישון, "אני אפילו נותן לעשן במהלך הטיפול - והסיגריה שהם הביאו איתם מהבית מגעילה אותם".

"אני גם נותן אחריות", אומר סקר, "אם אדם הגיע אליי לטיפול ראשון ואחריו עשה עוד שלושה טיפולי חיזוק ולא נגמל - הוא יקבל את כל הכסף חזרה".

גמילה מעישון(צילום: ShutterStock)

מהי התחושה כשמשנים לאנשים את החיים?

"זה סיפוק מאוד גדול", משיב סקר, "יש אנשים שסובלים ממחלות קשות וגם יש פה את המימד הכספי - אדם שמעשן נניח שתי קופסאות ליום מוציא בכל חודש הוצאה של כ-1000 שקלים בחודש - זה משנה את החיים זה כאילו תוספת במשכורת שהפסקת לעשן זה משנה ומאריך את החיים".

מירי לוי עישנה בעבר ולא התכוונה להפסיק, אך אימא שלה שכנעה אותה לנסות את שיטת הטיפול של תומר סקר. "היא אמרה לי 'אני הולכת אבל רק אם את באה איתי'", היא מספרת, "הלכתי איתה וציפיתי שאחרי הטיפול היא תחזור לבית שלה ותדליק סיגריה - וזה לא קרה".

כמה עישנת ביום?

"קופסה וחצי ביום. ממש קשה לנשום כך, זה מכביד. פתאום את מריחה הכול, גם את הריחות הפחות נעימים".

כשמפסיקים לעשן הגוף עובר שינוי. חוש הריח משתפר, קל יותר לטפס במדרגות וגם חוש הטעם מתחדד. "אם מפסיקים לעשן, אפילו שנה אחת, זה מוריד את הסיכוי לחלות במחלות לב ב-25% ואחרי שנתיים ב-50%, זה מאוד משמעותי", אומר סקר, "תופעת הלוואי הכי משמעותית הקשורה בעישון היא עלייה במשקל ואולי מתח וחרדה. אני בעצם מאבחן את הדברים שיכולים להיות אחר כך לאותו בן אדם, ומנסה לחזק את הגוף כדי שיוכל להתמודד בקלות עם כל המצוקות האלה".

רוצים להיגמל מעישון? צרו קשר עם תומר סקר והירשמו לטיפול

  • גמילה מעישון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully